Archiwum 2010

Zapowiedź: Podbeskidzie II - Grunwald (po raz 1.)

W niedzielę o godz. 17.00, w ramach 2. kolejki IV ligi, Grunwald zagra w Bielsku-Białej na boisku ze sztuczną nawierzchnią z rezerwą Podbeskidzia.

Gospodarze są beniaminkiem na tym szczeblu rozgrywek. W ubiegłym sezonie "dwójka" okazała się najlepsza w bielskiej "okręgówce".

W kolejce inauguracyjnej Podbeskidzie przegrało w Bojszowach 0-1. 6 zawodników bielszczan ze względu na brak ważnych kart zdrowia nie zostało dopuszczonych do gry i na ławce usiadł tylko drugi bramkarz (w poprzednim sezonie podstawowy golkiper w I zespole), który w 12. minucie był zmuszony zastąpić w ataku kontuzjowanego kolegę. Cały mecz rozegrali tacy zawodnicy jak Rafał Jarosz (ponad 150 meczów w Ekstraklasie) i Łukasz Kanik, który ponad rok temu trafił do Bielska z Energie Cottbus.

Skład Podbeskidzia z meczu 1. kolejki był następujący:
Góra - Mikoda, Byrtek, Jakubiec, Foltyn - D.Łoś, R.Jarosz, Kanik, Kupczak - Kozioł, Legut (12. Mikler)
Trener: Wojciech Jarosz

W środę rezerwa grała spotkanie w ćwierćfinale Pucharu Polski i wygrała na wyjeździe z Orłem Kozy 5-0. Po 2 bramki zdobyli Łukasz Błasiak (20 meczów w Ekstraklasie) i Mieczysław Sikora (27 meczów w Ekstraklasie), a jednego gola wrzucił sobie bramkarz po zagraniu Sikory.

W pucharze rezerwa zagrała w składzie:
Mikler - Januszyk, Gołąb, Pieróg (30. Jakubiec), P.Łoś - D.Łoś (46. Pęszor), Wróbel, Foltyn, Leśniewicz (46. Sikora) - Błasiak, Urbańczyk (75. Janowiec)

Dzisiaj o 18.00 I zespół Podbeskidzia wygrał 1-0 z Odrą Wodzisław i przynajmniej do przyszłej kolejki będzie samodzielnym liderem I ligi. W tym meczu na ławce rezerwowych zasiedli: bramkarz Paweł Linka, obrońca Tomasz Górkiewicz, pomocnicy Dariusz Chmiel, Piotr Malinowski, Łukasz Matusiak i Mateusz Żyła oraz napastnik Sylwester Patejuk. Niewykluczone, że w niedzielę któryś z nich, a także m.in. Łukasz Błasiak, Rafał Jarosz, Łukasz Kanik i Mieczysław Sikora zagrają przeciwko Grunwaldowi.

Trenerzy Grunwaldu Teodor Wawoczny i Fryderyk Duda mieli praktycznie całą kadrę do dyspozycji. Po prawie miesięcznej przerwie - praca zawodowa - treningi wznowił także Marcin Mąka. Nie trenował jedynie Łukasz Stawowy, który przez ten tydzień przebywa na obozie z uczelni i pojawi się dopiero na meczu. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu z innym studentem, Dariuszem Kotem (po tygodniu przerwy w treningach przyjechał na mecz z Gwarkiem Ornontowice).

Mecz Grunwaldu z rezerwą Podbeskidzia jest 1. meczem obu zespołów w historii.

"Zieloni" w przeszłości 4 razy grali z I zespołem Podbeskidzia, który powstał w 1995 roku jako DKS Komorowice (później nazwa zmieniała się kilkakrotnie). W sezonie 2000/2001 na inaugurację III ligi Grunwald wygrał z Ceramedem (beniaminek) 3-1, a w rewanżu uległ 1-4. W następnych rozgrywkach halembianie przegrali w Bielsku 0-4 z BBTS-em i 0-1 wiosną u siebie. Tym zwycięstwem, na 4 kolejki przed końcem sezonu, BBTS zapewnił sobie awans do II ligi - Grunwald był na koniec ligi szósty.

źródło: ts.podbeskidzie.pl, 90minut.pl, własne

Dodał: Leszek 20.08.2010 (Friday) 23:19