Archiwum 2010

"Zieloni" rozpoczynają pucharową przygodę

We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się II runda Pucharu Polski na szczebu Podokręgu Katowice z udziałem drużyn IV ligi. Grunwald zmierzy się w dzielnicy Mysłowic - Kosztowach z miejscową Unią.

Unia drugi sezon występuje w I grupie katowickiej "okręgówki". Po 4 kolejkach z 2 punktami zajmuje 14. miejsce w tabeli. Na inaugurację zremisowała u siebie z Unią Bieruń Stary 1-1 (bramkę dla gospodarzy zdobył Grzegorz Ciesióka, rywale wyrównali w 94. minucie), następnie przegrała w Pszczynie 0-3, ponownie podzieliła się punktami na własnym stadionie - 1-1 z Sokołem Wola (gol Sebastiana Juroka z karnego w 93. minucie), a w sobotę uległa w Knurowie spadkowiczowi z IV ligi, Concordii, 0-2.

Pierwszy przeciwnik Kosztów zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli, a pozostałe należą do ścisłej czołówki ligi - na 2. miejscu plasuje się Iskra Pszczyna, na 3. Sokół Wola, a na 4. Concordia Knurów.

W Unii Kosztowy gra Sebastian Jurok, który w latach 2005-2008 reprezentował barwy Grunwaldu. W Halembie rozegrał 83 mecze ligowe i strzelił 15 bramek.

Trenerzy Grunwaldu Teodor Wawoczny i Fryderyk Duda w meczu pucharowym sprawdzą przydatność do zespołu zawodników, którzy do tej pory rzadko grali w meczach o punkty. Na pewno nie zagra Damian Majchrzyk. Młody pomocnik "Zielonych" ze względów zdrowotnych na dłuższy czas odpocznie od piłki.