Archiwum 2010

Zapowiedź: Grunwald - Czaniec (po raz 7.)

Już jutro o godz. 11.00 o kolejne zwycięstwo powalczy Grunwald. Z takim samym nastawieniem przyjedzie do Rudy Śląskiej przeciwnik "Zielonych" - LKS Czaniec.

Na naszej stronie przeprowadzimy relacją na żywo z tej potyczki.

Po 6 kolejkach LKS z 10 punktami zajmuje 6. miejsce w tabeli IV ligi. Drużyna z Czańca nie miała najlepszego początku, zdobyła tylko punkt w 3 meczach. Natomiast w 3 kolejnych spotkaniach podopieczni Mariusza Wójcika odnieśli 3 zwycięstwa.
Wyniki LKS-u:
0-0 u siebie z Rekordem Bielsko-Biała
0-1 na wyjeździe z MRKS-em Czechowice-Dziedzice
0-1 u siebie z Nadwiślanem Góra
2-1 na wyjeździe z Polonią Marklowice (Matejko, Szlagor) - zwycięski gol w 93. minucie
1-0 u siebie z AKS-em Mikołów (Kozioł)
4-0 u siebie z GTS-em Bojszowy (Dudzic 2, Kozioł, Matejko).

Zmiany kadrowe w LKS-ie:
Przyszli: Dominik Bałys (pomocnik), Mateusz Medoń (pomocnik) i Artur Mroczek (pomocnik, wszyscy wychowankowie), Przemysław Cecuga (obrońca, MZKS Alwernia), Marcin Giziński (pomocnik, Ruch Chorzów), Michał Matejko (napastnik, BKS Stal Bielsko-Biała), Piotr Pindel (pomocnik, Koszarawa Żywiec), Dawid Rzeszutko (pomocnik, SMS Kraków), Marcin Soldak (bramkarz, Zapora Porąbka), Adrian Stanisławczyk (pomocnik, SMS Kraków), Piotr Surzyn (bramkarz, Unia Oświęcim), Henry Uwakwe (pomocnik, United FC Lagos)

Odeszli: Piotr Balonek i Paweł Nowicki (Astra Spytkowice), Dariusz Chmiel (szuka klubu), Daniel Gala (Drzewiarz Jasienica), Mateusz Hałat (MKS Trzebinia/Siersza), Rafał Kamionka(klub w Austrii), Paweł Kozieł (Błyskawica Marcówka), Rafał Zieliński (BKS Stal Bielsko-Biała).

W meczu z Bojszowami LKS zagrał w składzie:
Soldak - Pindel (87. Stanisławczyk M), Bączek, Żak, Giziński M (74. Waligóra M) - Rzeszutko M (85. Nycz M), Świerczyński, Kozioł (83. Uwakwe M), Solarz - Matejko, Dudzic
M - Młodzieżowiec

Po środowym meczu w Marklowicach kontuzjowany jest Dariusz Grzywa i jutro trenerzy Grunwaldu nie będą mogli z niego skorzystać.

Mecz Grunwaldu z LKS-em Czaniec będzie 7. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych spotkaniach oba zespoły odniosły po 2 zwycięstwa, a 2 mecze zakończyły się remisem. Stosunek bramkowy wynosi 11-6 dla LKS-u.

W ubiegłym sezonie w Czańcu wygrał LKS 6-0, a w rewanżu w Halembie Grunwald zwyciężył 2-1 po emocjonującym spotkaniu. Grunwald prowadził 1-0 od 33. minuty po golu Dariusza Grzywy. W 37. minucie czerwoną kartką ukarany został Henryk Janosz i między słupkami zastąpił go Karol Bolik, który obronił rzut karny kapitana gości. Tuż po przerwie golkiper halembian przepuścił jednak strzał z daleka. W 69. minucie Grunwald mógł wyjść na prowadzenie, ale karnego nie wykorzystał Wojciech Sadlok (bramkarz obronił). Minutę przed końcemn spotkania podopieczni Teodora Wawocznego zadali decydujący cios. Po dośrodkowaniu Michała Zugi Dawid Grzesiak stojąc tyłem do bramki wpakował piłkę pod poprzeczkę.
Bramki z tego meczu: bramki