Archiwum 2010

Wyniki kolejnych meczów III rundy

Dzisiaj rozegrano dwa mecze III rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice.

Strażak Mikołów odprawił kolejnego, po AKS-ie Mikołów, IV-ligowca. Drużyna ze Śmiłowic, występująca w Klasie A (3. miejsce), podejmowała 8. zespół IV ligi śląskiej grupy I, Wyzwolenie Chorzów.
Po I połowie goście wygrywali 1-0. W drugiej odsłonie Strażak doprowadził do wyrównania i wynikiem 1-1 zakończyło się 90 minut gry. W dogrywce żadnej ze stron nie udało się przechylić szali na swoją korzyść i sędzia zarządził rzuty karne. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było aż 8 serii. Lepiej jedenastki wykonywali miejscowi (5-4) i kolejna sensacja w tej edycji pucharu stała się faktem.
W drugim spotkaniu A-klasowa rezerwa Rozwoju Katowice (1. miejsce w lidze) pokonała 5-2 (3-2) Pogoń Imielin (12. miejsce w "okręgówce").
Jutro, w ostatnim meczu III rundy, rezerwa AKS-u Mikołów (Klasa A, 9. miejsce) podejmie III-ligowy Rozwój Katowice (10. miejsce).
Przed tygodniem awansem rozegrano jeden mecz - Grunwald pokonał 5-1 u siebie 1.FC Katowice.

Losowanie IV rundy odbędzie się w najbliższy piątek na posiedzeniu Wydziału Gier Podokręgu Katowice. Rozlosowane zostaną 2 pary, a jeden zespół otrzyma wolny los. W półfinale jeden ze zwycięzców zagra z drużyną, która miała wolny los, a drugi zespół automatycznie awansuje do finału.

III runda Pucharu Polski:
28 września:
Grunwald Ruda Śląska (IV liga) - 1.FC Katowice (Klasa A) 5-1

5 października:
Strażak Mikołów (Klasa A) - Wyzwolenie Chorzów (IV liga) 1-1, po dogrywce: 1-1, karne: 5-4
Rozwój II Katowice (Klasa A) - Pogoń Imielin (V liga) 5-2