Archiwum 2010

Rozwój I nie obronił pucharu

Do niecodziennej sytuacji doszło dzisiaj w Katowicach Brynowie, bowiem w meczu finałowym na szczeblu Podokręgu Katowice spotkały się dwa zespoły jednego klubu - Rozwoju Katowice.

Nieoczekiwanie, górą w tym pojedynku był II zespół (wygrał po dogrywce 2-1), wzmocniony jednak 5 zawodnikami z podstawowego składu z ostatniego meczu ligowego (Komin, Lis, Michalski, Tora, Walczak). Właśnie dwaj zawodnicy z tego grona zdobyli bramki dla "rezerwistów".

W 8. minucie prowadzenie objął broniący tytułu Rozwój I po golu Tomasza Wańka (w 2000 roku grał w barwach Grunwaldu). 13 minut po przerwie wyrównał Krzysztof Michalski. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 1-1. Decydująca bramka padła na początku dogrywki, a autorem trafienia był Maciej Tora. Tym samym na szczebel Śląskiego ZPN awansował Rozwój II Katowice.