Po 24 kolejkach Polonia wyprzedza o 3 punkty Gwarka Ornontowice i jutro w starciu z Grunwaldem będzie chciała zgarnąć całą pulę, która przybliży ją do upragnionego awansu.

1-2 na wyjeździe z Przyszłością Rogów (Mazur)
6-2 u siebie z Unią Racibórz (Łach 3, Hendel 2, Jarząbek)
2-1 na wyjeździe z Polonią Marklowice (Karcz, Łach)
4-0 u siebie z Górnikiem Pszów (Bruź, Hendel, Mazur, Łach)
1-2 na wyjeździe z Concordią Knurów (Oszek)
2-0 u siebie z Unią Rędziny (Rzepecki, Paździorny),
a zaległy wyjazdowy mecz z Rekordem rozegra 1 czerwca.

U siebie Polonia odniosła komplet 4 zwycięstw. Z kolei na wyjeździe już tak łatwo zawodnikom z Łazisk nie idzie - 1 zwycięstwo, 1 remis i 2 porażki. W meczu wygranym w Marklowicach podopieczni Piotra Mrozka przegrywali 0-1. Bramkę wyrównującą zdobył były zawodnik Grunwaldu, Mateusz Karcz, który na boisku pojawił się po przerwie. Od tego meczu wychodzi w podstawowej jedenastce.
"Mata" w zielonych barwach rozegrał 162 mecze ligowe i strzelił 20 bramek.

W przerwie zimowej w Polonii nastąpiło kilka zmian:
przyszli: Bojan Bruź (napastnik, Unia Kosztowy), Marek Cierpioł (pomocnik, Górnik Wesoła), Paweł Kubies (obrońca, GKS Katowice), Paweł Wilczewski (bramkarz, Energetyk ROW Rybnik)
odeszli: Maciej Kowal (bramkarz, Iskra Pszczyna)

W ostatniej kolejce przeciwko Unii Rędziny Polonia zagrała w składzie:
Franke - Gersok, Mazur, Komar, Jarząbek - Rączka, Karcz, Kaszok (82. Oszek), Kaczmarczyk (59. Bruź), Kubies (59. Paździorny) - Łach (46. Rzepecki).
Na ławce rezerwowych odpoczywał najlepszy strzelec zespołu, Sebastian Hendel.

W Grunwaldzie pod znakiem zapytania stoi występ Marcina Łęckiego (w sobotnim meczu z powodu urazu opuścił boisko w I połowie). Z kolei po kilku meczach absencji spowodowanej kontuzją awizowany jest występ Dariusza Grzywy. Do końca sezonu nie zagra natomiast utalentowany boczny obrońca Łukasz Lein, któremu odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego.

Mecz Grunwaldu z Polonią będzie 30. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych spotkaniach "Zieloni" odnieśli 16 zwycięstw, Polonia 10 (z czego w 4 ostatnich meczach), a 3 zakończyły się remisem. Stosunek bramkowy wynosi 56-43 dla Grunwaldu.
Jesienią Polonia wygrała u siebie 1-0 (bramka i sytuacje)