Archiwum 2010

Relacja na żywo
Grunwald - Unia 2-1 (0-1)

Koniec meczu: Grunwald 2-1 Unia, Rekord 0-0 Pszów, Rędziny 0-1 Marklowice

90+4 min. za Mamosa wchodzi Majc

90+1 min. Kot bark w bark z obrońcą uderza obok bramki

Sędzia doliczył 3 minuty.

90 min. Janeta ukarany żółtą kartką

87 min. za Frydryka wchodzi Klimaszka

84 min. 2 setki Kota! Sadlok wyłożył Kotowi i jego uderzenie odbił Bedryj, a jego dobitka nad bramką - wynik bez zmian

83 min. Szyguła dośrodkował w pole karne, a naciskany przez obrońcę Potaczek w dość ekwilibrystyczny sposób uderzył nad bramką

82 min. za Fryta wchodzi Ł.Haras

78 min. mógł być 3. gol dla Grunwaldu, Kot uciekł prawą stroną i dograł przed bramkę, a Mamos strzelił nad bramką

74 min. Potaczek z rogu i Kowalczyk głową strzela tuż nad poprzeczką

71 min. za Szałkowskiego wchodzi Szyguła

2-1 Sadlok, 71 min. - Kot uciekł lewą stroną, dograł przed pole karne do Mamosa, ten podał na prawą stronę pola karnego do Sadloka, który uderzył piłkę na bramkę i ta wpadła do siatki

1-1 Grzesiak, 64 min. (głową) - Sadlok z wolnego dośrodkowuje w pole karne i Grzesiak wyskakuje najwyżej, i umieszcza futbolówkę w siatce

"Zieloni" bez pomysłu na skonstruowanie dobrej akcji.

61 min. Szałkowski ukarany żółtą kartką

57 min. Frydryk z bliska uderza głową wprost w Janosza

55 min. Potaczek ni to dośrodkował ni uderzył i trafił w spojenie bramki

50 min. Potaczek ukarany żółtą kartką

W przerwie bez zmian.

Do przerwy: Grunwald 0-1 Unia, Rekord 0-0 Pszów

45 min. okazja do wyrównania - Simon w idealnej sytuacji trafia w nogi bramkarza

44 min. blisko drugiej bramki dla Unii, zaspali obrońcy Grunwaldu i Szałkowski trafił w słupek

39 min. Simon zza pola karnego nad bramką

38 min. kontra Grunwaldu, jednak w decydującym momencie poślizgnął się Mamos

34 min. pośredni z 18-19 metrów po nakładce zawodnika Unii - Sadlok trąca piłkę i na bramkę uderza Grzywa, a Bedryj znakomicie paruje piłkę zmierzającą w okienko

20 min. Mąka wrzuca w pole karne, piłka trafia do Simona stojącego w narożniku, który strzela, przejmuje ją przed bramką Grzywa i uderza z bliska wysoko nad bramką

0-1 Fryt, 19 min. - Zejdler zagrywa w pole karne do Fryta, który strzela nie do obrony po długim rogu

15 min. kąśliwy strzał Potaczka z dystansu - Janosz broni na raty

10 minut gry i 0-0, walka w środku pola

W Grunwaldzie brakuje: Rudyka (kartki), Zugi i Leina (kontuzje)

Składy:
Grunwald:
Janosz - Król, Jarczyk (kpt), Łęcki - Grzesiak - Mąka, Sadlok, Grzywa, Simon - Kot, Mamos

Unia:
Bedryj - Janeta, Podolak, Kowalczyk (kpt), Selera - Fryt, Podstawka, Zejdler, Potaczek - Szałkowski, Frydryk

Mecz Grunwaldu z Unią będzie 35. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych spotkaniach "Zieloni" odnieśli 15 zwycięstw, Unia 10, a 10 zakończyło się podziałem punktów. Stosunek bramkowy wynosi 63-59 dla Grunwaldu.