Grunwald Ruda Śląska  2-1  LZS Piotrówka  (1-0)

1-0 Mamos, 44 min. (karny, po faulu na Kocie)
2-1 Kucharz, 90 min. (po podaniu Sadloka)

Bolik (46. Janosz) - Lein (46. Piszczatowski), Jarczyk, Król (61. Koś) - Grzesiak (46. Simon) - Mąka (52. Zuga), Mamos (46. Rogala), Grzywa (68. Majchrzyk), Łęcki (57. Spiolek) - Kot (85. Kucharz), Rudyk (46. Sadlok)

LZS:
Ciszewski - Gabryś, Patmore, Rudek, Molek - Buchalik, Jurok, Dłutowski, Piwowar - Mzyk, Sapa
Grali także: Żak, Christian, Łukasik, Chidi, Grzesik, Kienast
Trenerzy: Grzegorz WAGNER i Marcin MOLEK

W pierwszym sparingu tej zimy, rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chorzowie na Kresach, Grunwald pokonał IV-ligowy LZS Piotrówka 2-1.

Już w 7. minucie "Zieloni" mogli objąć prowadzenie. "Oko w oko" z bramkarzem stanął Dariusz Kot, ale przegrał ten pojedynek. Później oba zespoły stworzyły kilka ciekawych akcji, jednak bez efektu bramkowego. W końcu w 44. minucie Dariusz Kot wpadł w pole karne rywala i został sfaulowany przez obrońcę, a sędzia podyktował "jedenastkę". Z wapna pewnie do siatki trafił Mateusz Mamos i halembianie zeszli na przerwę prowadząc 1-0.
Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Mateusz Mzyk. Zawodnik Piotrówki popisał się rajdem przez pół boiska i pokonał Henryka Janosza. Po chwili Grunwald ponownie mógł wyjść na prowadzenie. Marcin Mąka dośrodkował piłkę w pole karne, obrońca zmienił kierunek futbolówki i ta trafiła w słupek, dopadł jej Dariusz Kot, ale z kilku metrów strzelił wysoko nad poprzeczką. W 55. minucie po rzucie rożnym głową uderzył zawodnik Piotrówki, a instynktownie interweniował Henryk Janosz, ratując swój zespół od utraty gola. Dwanaście minut później Dariusz Kot urwał się obrońcom, jednak strzelił obok bramki. W 80. minucie po kornerze LZS miał dwie okazje, ale dwukrotnie znakomicie spisał się Henryk Janosz. W 85. minucie w ataku Grunwaldu pojawił się Patryk Kucharz, który 4 minuty później po rogu Wojciecha Sadloka główkował tuż obok długiego słupka. Po chwili junior "Zielonych" skorzystał z kolejnego podania Sadloka i strzałem "z czuba" zza pola karnego zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Z nowych zawodników w Grunwaldzie zagrali dzisiaj: Dariusz Grzywa (pomocnik, Wawel Wirek), Łukasz Rogala (pomocnik, Orzeł Nakło Śląskie) i Łukasz Piszczatowski (obrońca, UKS Ruch Chorzów).

Dodał: Leszek 07.02.2010 (Sunday) 13:52