Sparing: Wyzwolenie Chorzów 3-0 Grunwald

Wyzwolenie Chorzów  3-0  Grunwald Ruda Śląska  (2-0)

Pietrek - Pujanek, Golba, Gorki, Brzęczek - M.Grzywa, Wiana, Szyroki, Skoczylas - Veselji, Lelek
Grali także: Widera - Kiszel, Tora, Domański, Piątek, Pawlik, Cygan
Trener: Jerzy SUSZCZYK

Bolik (35. Janosz, 76. Żydek) - Lein (71. Koś), Jarczyk, Król (72. Martyn) - Grzesiak (46. Simon) - Mąka (56. Spiolek), Majchrzyk (46. Sadlok), D.Grzywa (46. Rogala), Łęcki (56. Zuga) - Kot, Rudyk (67. Kucharz)
Trener: Teodor WAWOCZNY
II trener: Fryderyk DUDA

W swoim drugim sparingu Grunwald uległ w Chorzowie Wyzwoleniu 0-3. Pojedynek toczył się w trudnych warunkach i w nich lepiej spisywali się gospodarze. Na śliskiej nawierzchni i przy padającym śniegu zawodnicy nie rzadko mieli problemy z utrzymaniem równowagi. Spięć podbramkowych było jak na lekarstwo. Grunwald jedyną okazję w I połowie miał w 12. minucie. Tomasz Jarczyk uderzył mocno z rzutu wolnego zza pola karnego i bramkarz z problemami wyłapał piłkę. Miejscowi objęli prowadzenie w 31. minucie. Sebastian Skoczylas, były zawodnik Grunwaldu, pięknym strzałem z woleja w samo okienko nie dał szans Karolowi Bolikowi. Nie minęło 120 sekund i "Skoczek" po raz drugi umieścił piłkę w siatce halembian, skutecznie kończąc szybką akcję uderzeniem w "długi" róg. W 73. minucie wynik ustalił Tomasz Cygan zamykając dośrodkowanie na "długim" słupku. Grunwald mógł zdobyć honorowe trafienie siedem minut przed końcem spotkania. Po nieudanej pułapce ofsajdowej Wyzwolenia z piłką na bramkę popędził Patryk Kucharz i dograł w pole karne do Dariusza Kota. Golkiper odbił jednak strzał, jak i również dobitkę.

Dodał: Leszek 13.02.2010 (Saturday) 14:43