Archiwum 2011

Strzelcy IV ligi w 23. kolejce

23. kolejka IV ligi przyniosła 26 bramek, z czego 9 padło w Porąbce, gdzie Podbeskidzie pokonało Zaporę 6-3. 15. i 16. gola dla rezerw zdobył Łukasz Błasiak, zrównując się z wiceliderem, Dawidem Frąckowiakiem. Dla gospodarzy 10. i 11. bramkę strzelił Włodzimierz Kierczak.

MRKS z nowym trenerem nie miał problemów z pokonaniem ostatniego w tabeli Carbo (4-1). 13. gola dla zespołu z Czechowic zdobył Damian Szczęsny, 10. - bezpośrednio z rogu - Łukasz Szędzielarz, a 9. Mateusz Piesiur.

Naprzód przerwał passę 4 porażek z rzędu. Ważne zwycięstwo ekipie z Rydułów zapewnił tuż przed przerwą Łukasz Brzoska, wpisując się na listę strzelców po raz 7. w tym sezonie.

Rewelacyjnie, oprócz Polonii Marklowice, spisuje się tej wiosny Unia Racibórz. Trafienie Kamila Szałkowskiego (nr 6) w 89. minucie pozwoliło pokonać na wyjeździe najlepszą drużynę wiosny, a zarazem 4. zespół ligi, Nadwiślan Góra 2-1.

O wyniku meczu na szczycie w Bielsku zadecydowała tylko jedna bramka, którą dla Przyszłości - umocniła się na pozycji lidera - zdobył obrońca Marek Malcher (jego 2. w rozgrywkach, ale jakże ważna). Najlepszy strzelec ligi, Bartosz Woźniak, tym razem nie zaliczył żadnego trafienia.

Klasyfikacja strzelców: grupa II