Archiwum 2011


  Będzie baraż o utrzymanie?

We wczorajszych meczach III ligi opolsko-¶l±skiej Victoria Chró¶cice zremisowała w Bielsku z BKS-em 0-0, a Victoria Częstochowa uległa Polonii Łaziska Górne 2-3.

Po tej kolejce częstochowianie spadli na 14. miejsce w tabeli i maj± tyle samo punktów, co 13. drużyna z Chró¶cic - 21, ale jeden mecz rozegrany więcej i w dodatku gorszy bilans bezpo¶rednich meczów (0-0 w Chró¶cicach, 1-1 w Częstochowie).
Klub spod Jasnej Góry otrzyma jeszcze punkty walkowerem za mecz z Krasiejowem, który wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Co oznacza 14. - spadkowa - pozycja Victorii Częstochowa?

Gdyby rozgrywki zakończyły się w tym momencie, w IV lidze ¶l±skiej doszłoby do barażów pomiędzy 14. drużyn± grupy I a 14. drużyn± grupy II. Dla drużyn walcz±cych o utrzymanie, najlepiej jest więc zaj±ć miejsce 13., aby być pewnym ligowego bytu.

W grupie I na pewno spada Victoria Jaworzno, która wycofała się po rundzie jesiennej. Małe szanse na utrzymanie ma 15. drużyna - Zieloni Żarki. Na miejscu barażowym znajduje się obecnie Górnik 09 Mysłowice, ale co najmniej z 7 ekip jest zagrożonych t± pozycj±.

W grupie II prawdopodobnie wszystko rozstrzygnie się między czterema zespołami - 16. Carbo Gliwice, 15. KS-em Żory, 14. Grunwaldem Ruda ¦l±ska i 13. Zapor± Por±bka.

Dodał: Leszek 15.05.2011 (Sunday) 15:27


[skomentuj] [wróć do newsów]


Komentarze:

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]


Powered by PsNews

Copyright by www.grunwald.elsat.net.pl
Strona istnieje od: 28.09.2002 r.
(Oficjalna od: sierpnia 2003 r.)