Archiwum 2011

Hat tricki Grunwaldu

Po raz drugi w tym sezonie zawodnik Grunwaldu ustrzelił hat tricka i po raz drugi miało to miejsce w meczu z Unią Racibórz. Co ciekawe, trzy ostatnie hat tricki padały w meczu z Unią.

Jesienią Grunwald wygrał w Raciborzu 3-0, a wszystkie bramki zdobył Dariusz Kot. W środę trzy trafienia Unii zaaplikował Patryk Kucharz (na zdjęciu), a halembianie odnieśli efektowne zwycięstwo 5-0.

19-letni wychowanek "Zielonych" imponuje w ostatnich 3 meczach formą strzelecką. Najpierw w Rydułtowach jego 2 gole dały cenne 3 punkty w starciu z Naprzodem (2-1), następnie uratował punkt w arcyważnym meczu w Żorach (2-2) zdobywając gola w 93. minucie i w spotkaniu z Unią trafił aż 3-krotnie.

Do tego sezonu Kucharz rozegrał 11 meczów w I zespole (w sumie ma 17). Debiutował 15 sierpnia 2009 roku w wyjazdowym meczu z Concordią Knurów (4-1). W obecnych rozgrywkach (jesienią w lidze nie zagrał ani minuty, grał jedynie w Pucharze Polski i sparingach) nie miał za wiele okazji do wykazania się, jednak kłopoty kadrowe Grunwaldu spowodowały, że otrzymał szansę, którą wykorzystuje znakomicie - w 3 ostatnich meczach zdobył 6 bramek.

Hat tricki w I zespole w ostatnich latach (więcej niż 3 gole zawodnik "Zielonych" w tym czasie nie strzelił):

REKORD W I ZESPOLE
Rekord strzelonych bramek w I drużynie Grunwaldu w meczu ligowym należy do dwóch piłkarzy: Gerarda Pawlika i Henryka Poloczka, którzy strzelili po 5 goli:

22.05.1966r. Stal Mikołów (obecny AKS) - GRUNWALD 0-7
- Gerard Pawlik - 5

29.06.1969r. GRUNWALD - Lotnik Wrocław 8-0
- Henryk Poloczek - 5
Do przerwy Grunwald prowadził z Lotnikiem 5-0 i wszystkie 5 bramek strzelił Henryk Poloczek. W drugiej połowie jednak już nie wystąpił, gdyż trener Grunwaldu Emil Bochnia zmienił go w przerwie meczu.

REKORD W HISTORII
Rekord strzelonych bramek w jednym meczu należy do Artura Sobiecha i Rocznika 1990.

W sezonie 2003/2004 "Abdul" poprawił osiągnięcie Rafała Szpotona z 1995 roku, który w roczniku 1981 dwukrotnie strzelił 9 goli (03.06.1995r. GRUNWALD - Stadion Chorzów 21-0, 15.10.1995r. GRUNWALD - Czarni Pyskowice 25-0). Najpierw 01.09.2003r. w meczu Goniec Chorzów - GRUNWALD 0-21 Artur Sobiech strzelił 12 bramek, a 03.04.2004r. w meczu GRUNWALD - Goniec Chorzów 28-0 trafił do siatki 17 razy! (mecz tych trampkarzy trwał 2x30 minut). Wynik 28-0 to jednocześnie najwyższe zwycięstwo Grunwaldu w historii.

Dodał: Leszek 02.06.2011 (Thursday) 22:58