Archiwum 2011


  Wisła i Szombierki blisko awansu do IV ligi

Znamy już 4 drużyny, które zagrają w przyszłym sezonie w IV lidze śląskiej. Do wyłonienia zostały jeszcze dwie - po jednej z grupy bielskiej i IV grupy katowickiej. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka, a na razie prowadzą odpowiednio - Wisła Ustronianka i Szombierki Bytom.


W grupie bielskiej sprawa wydaję się przesądzona, choć dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Po 28 kolejkach Wisła Ustronianka miała 4 punkty przewagi nad Czarnymi Góralem Żywiec i Drzewiarzem Jasienica. Wczoraj lider grał w Jasienicy i uległ w meczu na szczycie 1-2, natomiast Góral wygrał w Zabrzegu - na boisku ostatniej drużyny w tabeli - 3-0. Po tej serii spotkań Wisła ma punkt przewagi nad Góralem i Drzewiarzem.
W ostatniej kolejce Wisła podejmuje Sokół Zabrzeg, który w całych rozgrywkach zdobył tylko 2 punkty (2 remisy i 27 porażek, bramki: 17-123) i już dawno spadł do Klasy A. Natomiast Góral zmierzy się u siebie w derbach Żywca z Koszarawą (5. miejsce), a Drzewiarz zagra na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Skrzycznem Lipowa (14. miejsce).
Podsumowując - Wisła powinna w przyszły weekend "klepnąć" awans.


W IV grupie katowickiej sytuacja wygląda następująco - na czele Szombierki Bytom z 55 punktami, tyle samo "oczek" ma 2. Gazobudowa Zabrze, ale gorszy bezpośredni bilans spotkań i na 3. pozycji, o punkt mniej od tej dwójki, plasuje się Urania Ruda Śląska. 4. w tabeli rezerwa Piasta Gliwice (53 punkty) nie liczy się już w rywalizacji, gdyż przepada w każdej możliwej konfiguracji (gorsze bezpośrednie mecze).
W ostatniej kolejce Szombierki podejmą Uranię (jesienią było 3-3 w Kochłowicach), a Gazobudowa 12. w tabeli Spartę Zabrze (nie grozi jej spadek, jesienią 1-1), która wczoraj zremisowała u siebie z Szombierkami 1-1.
W meczu w Bytomiu wszystko zdarzyć się może - zwycięstwo da awans Szombierkom, a w przypadku remisu czy wygranej gości, wiele zależeć będzie od wyniku Gazobudowy. Gdzie dwóch się bije, tam Gazobudowa skorzysta?

Dodał: Leszek 12.06.2011 (Sunday) 16:38


[skomentuj] [wróć do newsów]


Komentarze:

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]


Powered by PsNews

Copyright by www.grunwald.elsat.net.pl
Strona istnieje od: 28.09.2002 r.
(Oficjalna od: sierpnia 2003 r.)