Archiwum 2011


  Puchar Polski na start - kto podąży śladem Rozwoju II?

W najbliższą sobotę rusza kolejna edycja Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice.

Wydział Gier Podokręgu rozlosował pary I rundy. Biorą w niej udział zespoły Klasy A i B - na zasadzie dobrowolności.

Dokładnie rok temu przygodę z pucharem rozpoczął Rozwój II Katowice, który już dzisiaj jest w 1/16 na szczeblu centralnym i kolejnym jego rywalem może być zespół z Ekstraklasy!
Katowiczanie zaczęli puchar na szczeblu Podokręgu Katowice 17 sierpnia 2010 roku. Pokonali wówczas V-ligowy GKS II Katowice 2-0 (I runda). Kolejnymi, którzy musieli uznać wyższość katowiczan byli - IV-ligowy Górnik Wesoła 4-1 (II runda), V-ligowa Pogoń Imielin 5-2 (III runda), A-klasowy Strażak Mikołów 4-0 (IV runda), wolny los (półfinał), III-ligowy Rozwój I Katowice 2-1 (finał, 17 listopada 2010).
Następnie (11 maja 2011) przyszedł czas na zmagania na szczeblu okręgowym Śląskiego ZPN - B-klasowy Rozbark Bytom 4-0 (I runda, wyjazd), III-ligowy Pniówek Pawłowice Śląskie 1-0 (ćwierćfinał), IV-ligowa Skra Częstochowa 2-1 (półfinał), III-ligowy Energetyk ROW Rybnik 2-1 (finał, 14 czerwca 2011).
Kolejnym etapem dla Rozwoju II jest gra na szczeblu centralnym. Niespełna miesiąc temu (20 lipca) pokonał po dogrywce II-ligowy Górnik Wałbrzych 5-2 (runda przedwstępna), później II-ligową Nielbę Wągrowiec 1-0 (runda wstępna) i dzisiaj walkowerem wygrał z II-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (I runda). 20 września odbędzie się 1/16 finału. Finał zaplanowano na 24 kwietnia 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Rozwój II - dzisiaj już zespół V-ligowy - przy odrobinie szczęścia i wydatnej pomocy zawodników I zespołu w ciągu roku przeszedł 13 rund. Czy katowiczanie sprawią kolejne niespodzianki? Do finału pozostało już niewiele (1/16, 1/8, ćwierćfinał i półfinał).


I runda - 20 sierpnia (sobota) godz. 11.00:
Naprzód II Lipiny (Klasa B) - Jastrząb Bielszowice (Klasa A)

Podlesianka II Katowice (Klasa B) - MK Górnik Katowice (Klasa B)

Pogoń Ruda Śląska (Klasa A) - Naprzód I Lipiny (Klasa A)

Lechia Start Mysłowice (Klasa A) - Kamionka Mikołów (Klasa B)

Strażak Mikołów (Klasa A) - AKS II Mikołów (Klasa A) godz. 16.30

UKS Szopienice (Klasa B) - wolny los


II runda - z udziałem zespołów V ligi (m.in. Rozwój II, Urania, Wawel) - odbędzie się 6 września (wtorek) o godz. 17.00. Z kolei III runda - z udziałem IV-ligowców (m.in. Grunwald, Slavia) - zostanie rozegrana 20 września.

Ubiegłe rozgrywki pucharowe Grunwald rozpoczął od II rundy. W Kosztowach "Zieloni" wygrali z Unią (V liga) 2-0. W kolejnej rundzie halembianie pokonali 1. FC Katowice (Klasa A) 5-1, a w IV mieli wolny los. Przygodę Grunwald zakończył na półfinale, ulegając Rozwojowi Katowice (III liga) 0-2.

Drużyny rozpoczynające grę w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu w sierpniu i wrześniu 2011 - od III ligi w dół - mają szansę na końcowy triumf na szczeblu centralnym w maju 2013 (zwycięstwo daje przepustkę do gry w Lidze Europejskiej).

Dodał: Leszek 17.08.2011 (Wednesday) 18:26


[skomentuj] [wróć do newsów]


Komentarze:

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]


Powered by PsNews

Copyright by www.grunwald.elsat.net.pl
Strona istnieje od: 28.09.2002 r.
(Oficjalna od: sierpnia 2003 r.)