Archiwum 2011

Pierwsza porażka: Grunwald - Przyszłość 0:2

Po dwóch zwycięstwach oraz remisie, w sobotę Grunwald poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Zieloni na własnym stadionie przegrał z Przyszłością Ciochowice 0-2.

Należy podkreślić, że tego dnia pogoda nie była sprzymierzeńcem piłkarzy, wysoka temperatura na pewno dała się we znaki zawodnikom, przez co brakowało sił by się podnieść i powalczyć o korzystny rezultat. Od początku spotkania gospodarze próbowali otworzyć wynik meczu, jednak Szczygieł, Maciongowski oraz Kot nie trafili w światło bramki. Do siatki trafił w 36. minucie Kucharz, ale sędzia w tej akcji dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Chwilę później goście wyszli na prowadzenie. Pietrek otrzymał piłkę, ograł w polu karnym Kusiaka i pewnie pokonał Bolika. Przed przerwą wynik próbował jeszcze zmienić Szpoton, ale piłka po jego uderzeniu i rykoszecie przeszła nad poprzeczką.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście. W 53. minucie Tomanek mógł popisać się świetną asystą do dobrze ustawionego Pietrka, ale sam oddał strzał, który padł łupem golkipera miejscowych. W kolejnej akcji Pietrek pognał na bramkę Bolika, ale jego uderzenie końcówkami palców bramkarz zielonych zdołał sparować na róg. Grunwald próbował zdobyć gola, ale wpierw minimalnie spudłował Łęcki a strzał Brzozowskiego poszybował obok bramki. Aż nadeszła 64. minuta, która jak się później okazało, była kluczowa dla losów spotkania. Po rzucie rożnym Szpoton uderzył w poprzeczkę, dobitka Kusiaka wylądowała na słupku, goście wyszli z kontrą... i zdobyli drugiego gola. Tomanek otrzymał świetne podanie pomiędzy obrońców Grunwaldu i będąc sam na sam przed Bolikiem, minął go i skierował piłkę do pustej bramki. Do końca meczu zieloni próbowali odmienić losy spotkania ale ani Kot, ani Szpoton nie potrafili umieścić piłki w siatce dobrze broniącego tego dnia Słoneckiego, i to Przyszłość wróciła do Ciochowic 'z tarczą'.

Ciekawie zapowiadają się dwa najbliższe spotkania Grunwaldu. Najpierw w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 halembianie zmierzą się w Wesołej z tamtejszym Górnikiem, który obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli, a tydzień później na własnym stadionie zieloni podejmą aktualną trzecią drużynę - Pilicę Koniecpol. Początek wyjątkowo w niedzielę o godzinie 16.00.

Dodał: sw_franek 29.08.2011 (Monday) 17:45