Trampkarze '98 (2. kolejka): Urania Ruda Śląska 5-0 Grunwald

Urania Ruda Śląska  5-0  Grunwald Ruda Śląska  (5-0)

1-0 (6.), 2-0 (9.), 3-0 (16. wolny), 4-0 (20. karny), 5-0 (24.)

K.Kordus - K.Kochan, D.Paluch, M.Ulbrich, B.Mostowski, A.Kaczmarczyk, B.Graja, B.Wilczek, D.Nowak, J.Kochanowski (kpt), M.Wieczorek
oraz A.Buczkiewicz, S.Hadamik, M.Król, M.Solorz, M.Zdebel, K.Stępień, D.Godoj
Trener: Marek FEIGE
Kierownik: Tomasz BROŻEK

W meczu 2. kolejki ligi trampkarzy '98 Grunwald uległ w Kochłowicach Uranii 0-5. Wynik spotkania został ustalony do przerwy.

Tuż po rozpoczęciu I połowy gospodarze mogli objąć prowadzenie. W sytuacji sam na sam górą był debiutujący między słupkami Grunwaldu Kamil Kordus. W 6. minucie bramkarz Grunwaldu był już bezradny przy strzale zza pola karnego. Trzy minuty później napastnik Uranii wyprzedził obrońców Grunwaldu i w sytuacji sam na sam podwyższył wynik na 2-0. Co chwilę na bramkę "Zielonych" sunął atak za atakiem. W 16. minucie błąd popełnił arbiter spotkania. Zawodnik Uranii wychodząc na czystą pozycję kopnął w boisko i upadł. Sędzia podyktował wolnego, a obrońcę, Dawida Palucha, ukarał 5 minutami. Kochłowiczanie zamienili wolnego na gola. W 20. minucie było już 4-0. Po faulu bramkarza na zawodniku Uranii sędzia podyktował karnego, którego na bramkę zamienił sam poszkodowany. Chwilę później golkiper Grunwaldu nie opanował piłki po strzale z dystansu i Urania prowadziła 5-0. W 27. minucie halembianie stworzyli pierwszą bramkową okazję - strzał Dariusza Nowaka na róg sparował bramkarz. Gospodarze mieli jeszcze jedną okazję, ale piłka przeszła obok bramki.
W końcówce I połowy nastąpiła zmiana w bramce Grunwaldu. Między słupkami stanął Kamil Kochan. Jego dobre interwencje w drugiej odsłonie meczu uchroniły "Zielonych" od wyższej porażki. Urania miała w II połowie kolejne okazje, ale Grunwald ratował bramkarz albo poprzeczka i słupek. Podopieczni Marka Feige w drugich 30 minutach zaprezentowali się znacznie lepiej, próbowali zagrażać bramce Uranii, jednak bez efektu bramkowego.

Dodał: Leszek 10.09.2011 (Saturday) 14:06