Juniorzy '94 (2. kolejka): Leśnik Kobiór 1-1 Grunwald

Leśnik Kobiór  1-1  Grunwald Ruda Śląska  (1-0)

D.Lorek - D.Poprawa, A.Trojanowski (46. M.Kmieć), K.Jezierski, G.Traczyk - D.Gasz (85. K.Kura), M.Piechura (kpt), M.Konieczny (57. M.Kowalczyk), M.Wójtowicz - A.Kłosowski (76. T.Raszkiewicz), A.Machura (52. M.Podlaski)
Rezerwa: S.Rogier, M.Szega
Trener: Łukasz STAWOWY
Kierownik: Roman LOREK

W swoim inauguracyjnym meczu juniorzy Grunwaldu zremisowali w Kobiórze z Leśnikiem 1-1.

Początek meczu nie układał się po myśli halembian. Po pierwszej akcji naszego rywala i po błędach obrony "Zielonych" w 6. minucie zawodnik Leśnika znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jej nie wykorzystał. W 10. minucie Wójtowicz wypracował sobie miejsce do oddania strzału i piłka po jego uderzeniu odbiła się od bramkarza i trafiła pod nogi Kłosowskiego, lecz ten strzelił obok słupka. Drużyna z Kobióra objęła prowadzenie w 18. minucie po dobrym strzale w światło bramki (1-0). Po utracie gola podopieczni Łukasza Stawowego zaczęli grać coraz lepiej. W 24. minucie Kłosowski po dobrym podaniu znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale trafił piłką prosto w bramkarza. W 35. minucie obrońcy Leśnika puściły nerwy i po pyskówce Grunwald przez 5 minut grał w przewadze. W 40. minucie przed polem karnym został sfaulowany Machura i sędzia podyktował rzut wolny. Piechura uderzył jednak wysoko ponad bramką. Do szatni wynik nie uległ zmianie.

Do drugiej połowy Grunwald przystąpił z jedną zmianą. Trojanowskiego zmienił Kmieć. Na początku tej odsłony Piechura po faulu na zawodniku Leśnika zszedł z boiska na 5 minut. W 52. minucie po ładnej akcji Konieczny znalazł się w dogodnej sytuacji. Jego strzał bramkarz wybił mu prosto pod nogi, ale przy poprawce fatalnie skiksował. W 57. minucie na boisku za Machurę pojawił się Podlaski, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Jego aktywność zaowocowała na kwadrans przed końcem meczu, kiedy popisał się bardzo ładnym lobem i doprowadził do wyrównania (1-1). W 76. minucie trener Stawowy wpuścił do gry Raszkiewicza i 4 minuty później w sytuacji sam na sam trafił on w ręce bramkarza. W 85. minucie niedaleko pola karnego sędzia odgwizdał faul na zawodniku Leśnika. Po strzale z rzutu wolnego halembian uratowała poprzeczka.

Grunwald zdobył w swoim pierwszym meczu w Okręgowej Lidze Juniorów pierwszy punkt. Kolejny mecz halembianie rozegrają w najbliższą niedzielę o godz. 10.00 z Nitronem Krupski Młyn.

Relacja: Mateusz Król

Dodał: Leszek 11.09.2011 (Sunday) 22:46