Archiwum 2011

Z trzecioligowcem na remis

W środowym sparingu w Chorzowie Grunwald zremisował z III-ligowym LZS-em Leśnica 1-1.

W porównaniu z pierwszym swoim meczem w okresie przygotowawczym, "Zieloni" zagrali wczoraj zdecydowanie lepiej. Spotkanie miało wyrównany przebieg, a sytuacji bramkowych było niewiele.

Obie bramki padły w I połowie. W 28. minucie Tomasz Szpoton był bliski zdobycia gola, ale bramkarz rywali zdołał sparować piłkę na róg. Po kornerze podopieczni Stanisława Wróbla wyszli z kontrą, którą strzałem w długi róg sfinalizował Denis Sotor. Zawodnicy Leśnicy niedługo cieszyli się z prowadzenia, gdyż 120 sekund później Grunwald wyrównał. Dariusz Kot dograł piłkę przed bramkę i Łukasz Stawowy na raty umieścił piłkę w siatce. Kilka minut przed przerwą trzecioligowiec miał okazję na gola po rzucie wolnym, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę Karola Bolika.

W drugiej części meczu sytuacji również było, jak na lekarstwo. W 59. minucie bramkarza Leśnicy próbował zaskoczyć Dariusz Kot, jednak jego lob przeszedł tuż nad bramką. Chwilę później Karol Bolik zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki i gdy już ją wybił, to trafił napastnika LZS-u i niewiele brakowało, aby piłka po raz drugi znalazła się w siatce Grunwaldu. W 65. minucie meczu na listę strzelców mógł wpisać się Michał Zuga - pojawił się na boisku od początku II połowy i był aktywny - ale bramkarz gości był na miejscu. Trener Grunwaldu Teodor Wawoczny wpuścił na boisko wszystkich zawodników, jakich miał do dyspozycji. "Zieloni" kierowani przez Tomasza Szpotona (najlepszego zawodnika Grunwaldu w tym meczu) w ostatnim fragmencie spotkania skutecznie się bronili i mecz zakończył się wynikiem 1-1.

W Grunwaldzie w sparingu zagrali dwaj "nowi" zawodnicy - Tomasz Szpoton (rocznik 1982, pomocnik/obrońca)i Michał Kusiak (rocznik 1984, pomocnik/obrońca).
"Cichy" jest wychowankiem "Zielonych". W latach 2001-2009 rozegrał 205 meczów ligowych i strzelił 12 bramek. Ostatnie 1,5 sezonu występował w Gwarku Ornontowice, gdzie trafił właśnie z Halemby.
"Kusy" - wychowanek Pogoni Ruda Śląska - w Grunwaldzie grał w latach 2005-2007 (72 mecze ligowe i 15 bramek). Później reprezentował barwy Przyszłości Rogów, Górnika Wesoła, Walki Zabrze, Victorii Jaworzno, a jesień tego sezonu spędził w Leśniku Kobiór.

Dodał: Leszek 10.02.2011 (Thursday) 19:16