Archiwum 2011


  Kolejne derby w Pucharze Polski: Urania - Grunwald

Już jutro w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu dojdzie do kolejnych derbów Rudy Śląskiej z udziałem Grunwaldu. Tym razem podopieczni Teodora Wawocznego udadzą się do Kochłowic, gdzie o godzinie 15.30 rozpoczną spotkanie z tamtejszą Uranią.

Urania Kochłowice przed bieżącym sezonem, podobnie jak Grunwald, zmieniła grupę rozgrywkową i obecnie występuje w II grupie katowickiej ligi okręgowej. Po rozegraniu dziewięciu kolejek kochłowiczanie plasują się na miejscu 13, mając w dorobku 7 punktów. Co ciekawe, wszystkie punkty Urania zdobyła na wyjazdach, na swoim boisku notując 4 porażki. Należy jednak dodać, że te porażki poniosła ze ścisłą czołówką ligi. Nie najlepsze wyniki sprawiły, że w Kochłowicach doszło do zmiany trenera, i tak Damiana Malujdę zmienił powracający na trenerską ławkę Uranii po 10 latach przerwy pan Andrzej Kobiałka.

Piłkarze z Kochłowic przygodę z Pucharem Polski rozpoczęli od II rundy, kiedy na własnym boisku pokonali rezerwy katowickiego GKS-u 2-0. W III rundzie wybrali się do Bielszowic na mecz z Jastrzębiem, który pokonali 2-1.

W obozie Grunwaldu pod znakiem zapytania stoją występy Mateusza Karcza i Radosława Stolki, którzy po meczu z Wyzwoleniem narzekali na kontuzje oraz Wojciecha Simona, który był chory. Pozostali zawodnicy mają być gotowi do gry.

Warto zaznaczyć, że w ekipie gospodarzy grają piłkarze, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Grunwaldu: Mariusz Baran i Arkadiusz Spiolek.

Ostatni pojedynek pomiędzy zespołami miał miejsce niespełna 4 lata temu, kiedy to 30 października 2007 roku Urania pod egidą swoich rezerw trafiła na Grunwald w ramach V rundy. Wówczas lepsi okazali się zieloni wygrywając 4-0. Więcej o tym spotkaniu >> tutaj <<.

Dodał: sw_franek 03.10.2011 (Monday) 23:18


[skomentuj] [wróć do newsów]


Komentarze:

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]


Powered by PsNews

Copyright by www.grunwald.elsat.net.pl
Strona istnieje od: 28.09.2002 r.
(Oficjalna od: sierpnia 2003 r.)