Archiwum 2011


  Zapowiedź Półfinału: Grunwald - AKS Mikołów

Minął dopiero dzień od meczu ligowego Grunwaldu w Kamienicy Polskiej, wygranego przez "Zielonych" 2-0, a już jutro piłkarze z Halemby wybiegną ponownie na boisko. Tym razem w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu katowickiego podokręgu podopieczni Teodora Wawocznego zmierzą się z AKS-em Mikołów. Początek spotkania w Halembie o godzinie 14.30. Wstęp na to spotkanie jest wolny.

AKS Mikołów występuje w II grupie IV ligi śląskiej, gdzie po 11 kolejkach plasuje się na 6. miejscu w tabeli, mając w dorobku 19 punktów. W jedenastu meczach mikołowianie odnieśli 6 zwycięstw, 1 remis oraz ponieśli 4 porażki.

Swoją przygodę w pucharze AKS zaczął, podobnie jak "Zieloni", od III rundy, kiedy to w Katowicach wygrał z Rozwojem II Katowice 1-0 po bramce Łukasza Bilińskiego. W IV rundzie AKS na własnym boisku wygrał z Wyzwoleniem Chorzów 2-0 (Grunwald w meczu ligowym z Wyzwoleniem zremisował 4-4), a gole zdobył Janusz Czarnecki.

Przed tym sezonem Grunwald został przeniesiony do I grupy IV ligi śląskiej właśnie z grupy II, gdzie występuje AKS. Ostatnie spotkania między zespołami to mecze o ligowe punkty w sezonie 2010/2011. Wpierw jesienią Grunwald na własnym boisku zremisował z Mikołowem 2-2 (więcej o tym meczu tutaj), a wiosną lepszy okazał się AKS, wygrywając w Mikołowie 1-0 (więcej).


W drugim półfinale drużyna AKS-u II Mikołów na własnym obiekcie podejmie zespół Rozwoju Katowice. Początek także o godzinie 14.30.

Dodał: sw_franek 17.10.2011 (Monday) 16:58


[skomentuj] [wróć do newsów]


Komentarze:

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]


Powered by PsNews

Copyright by www.grunwald.elsat.net.pl
Strona istnieje od: 28.09.2002 r.
(Oficjalna od: sierpnia 2003 r.)