Archiwum 2011


  W sobotę inauguracja: Gwarek - Grunwald

Już w sobotę, po ponad czterech miesiącach przerwy, piłkarze Grunwaldu powrócą na boisko w ramach rozgrywek IV ligi II grupy śląskiej. W meczu inaugurującym rundę wiosenną halembianie udadzą się do pobliskich Ornontowic, gdzie o godzinie 15.00 zagrają z miejscowym Gwarkiem.

Grunwald po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli 11. miejsce mając na koncie 15 punktów, natomiast Gwarek jest na pozycji 9. zdobywszy 21 oczek. Warto wspomnieć, że to właśnie z Gwarka powrócił do Grunwaldu Tomasz Szpoton, ponadto w drużynie z Ornontowic występują byli zawodnicy zielonych: Paweł Drapała i Łukasz Szczygieł, a trenerem jest również były zawodnik jak i szkoleniowiec juniorów Jarosław Zajdel.

Gwarek w swoim ostatnim sparingu przegrał z I-ligowym Piastem Gliwice 1-3, a we wcześniejszych spotkaniach zanotował następujące wyniki:
Urania Ruda Śl.- Gwarek 1-6
Naprzód Rydułtowy - Gwarek 3-2
Janina Libiąż - Gwarek 1-0
Gazobudowa Zabrze - Gwarek 4-1
Sarmacja Będzin - Gwarek 0-2
Unia Ząbkowice - Gwarek 2-4
Górnik Zabrze II - Gwarek 0-4
Wawel Wirek - Gwarek 1-3
Wiktoria Chróścice - Gwarek 3-1
Przyszłość Ciochowice - Gwarek 1-4
Ogólnie w 11 meczach nasi najbliżsi rywale odnieśli 6 zwycięstw i 5 porażek.

(Źródło: oficjalna strona internetowa GKS-u Gwarek Ornontowice)

Grunwald w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej wziął udział w turnieju halowym im. Tomka Szei (zajął II miejsce) oraz rozegrał 9 sparingów, z których 4 wygrał (4-0 z Ruchem Chorzów z ŚLJ, 2-1 z Wawelem Wirek, 3-0 z Beskidem Andrychów oraz 3-1 z Slavią Ruda Śląska), 3 zremisował (1-1 z LZS Leśnica, 1-1 z Wyzwoleniem Chorzów a także 2-2 z Orłem Nakło Śląskie) oraz 2 przegrał (1-3 z Polonią Bytom (ME) i 0-1 z Beskidem Andrychów).

W Grunwaldzie nowymi-starymi piłkarzami zostali Tomasz Szpoton (przywdziewał koszulkę zielonych w latach 2001-2009, rozegrał 205 spotkań i zdobył 12 goli) oraz Michał Kusiak (grał w latach 2005-2007, wystąpił w 72 spotkaniach i strzelił dla zielonych 15 bramek).
Natomiast z zespołem po rundzie jesiennej pożegnał się Adrian Rzepecki, który wystąpił we wszystkich meczach rundy jesiennej zaliczając 2 trafienia.

Przewidywane składy:
GWAREK:
M.Matyjaszczyk - K.Ferensztajn, M.Dyka, M.Piekarz, Ł.Szczygieł - M.Mrożek, P.Drapała, D.Boczar, A.Sarzała - P.Botor, R.Metelski.
Trener: Jarosław ZAJDEL

GRUNWALD:
Bolik - Król, Jarczyk, Kusiak - Szpoton - Stawowy, Sadlok, Kucharz/Zuga, Simon - Kot, Łęcki
Trener: Teodor WAWOCZNY
II trener: Fryderyk DUDA

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, po emocjonującym widowisku, padł remis 3-3.
>> Więcej o meczu

Dodał: sw_franek 24.03.2011 (Thursday) 13:18


[skomentuj] [wróć do newsów]


Komentarze:

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]


Powered by PsNews

Copyright by www.grunwald.elsat.net.pl
Strona istnieje od: 28.09.2002 r.
(Oficjalna od: sierpnia 2003 r.)