Archiwum 2012

Strzelcy IV ligi w 23. kolejce

W 7 meczach 23. kolejki padło 21 bramek.

1/3 bramek tej kolejki strzeliły Szombierki, które rozgromiły w Częstochowie - grającą gościnnie na stadionie Skry - Unię 7-0. Hat trickiem popisał się 19-letni napastnik bytomian, Sebastian Pączko, czym powiększył swoją zdobycz do 8 goli. Dwie bramki dołożył Marek Kubisz i z 16 trafieniami został ponownie samodzielnym liderem.
Starcie dwóch dotychczasowych współliderów klasyfikacji strzelców IV ligi - Piotra Pruski z Pilicy i Pawła Wasilewskiego z Wesołej - zakończyło się, podobnie jak mecz, remisem 0-0. Bliski zdobycia 15. gola w sezonie był snajper gości, ale w 75. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.
Po dwumeczowej przerwie za czerwona kartkę do składu Przyszłości wrócił jej najlepszy strzelec, Dawid Tomanek i zaznaczył swoją obecność dwoma bramkami (2-0 z Zagłębiakiem) - 11. i 12. w sezonie.
Dwa gole w tej kolejce strzelił także Michał Dyrda z Sarmacji. Drużyna z Będzina pokonała na wyjeździe 3-0 Kamienicę, dzięki czemu przerwała serię trzech porażek z rzędu i spowodowała, że nie ma już w rundzie wiosennej drużyny niepokonanej.
Szymon Pasko rozpoczął i zakończył strzelanie w spotkaniu ze Slavią - jego Górnik 09 wygrał 3-0.

Klasyfikacja strzelców: grupa I