Grunwald Ruda Śląska  5-1  Piast Gliwice (ME)  (3-0)

Lamlih (46. Bolik) - Oswald M (46. Szczygieł), Jarczyk, Łęcki (46. Brzozowski M) - Karcz (64. Wójtowicz M) - Zuga (46. Frankowski M), Szpoton, Maciongowski, Szczypior - Kot, Kucharz M (46. Kornas)
Trener: Teodor WAWOCZNY
II trener: Stanisław CYGAN i Fryderyk DUDA

M - Młodzieżowiec (rocznik 1992 i młodsi)

W sparingu rozegranym na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu Grunwald pokonał 5-1 zaplecze Piasta Gliwice (Młoda Ekstraklasa).

Worek z bramkami rozwiązał się w 28. minucie. Po dośrodkowaniu Dawida Szczypiora Tomasz Szpoton, który dopiero co wrócił z urlopu (nie zaliczył jeszcze treningu), uderzył głową w krótki róg i bramkarz nie zdołał obronić tego strzału. 10 minut później Michał Zuga otrzymał podanie na prawej stronie i mając otwartą przestrzeń pociągnął z piłką i dograł przed bramkę, a tam Dariusz Kot z woleja zdobył pierwszego z trzech goli tego dnia. Dwie minuty przed końcem I połowy "Kocik" uciekł obrońcy i podcinką oszukał bramkarza ustalając wynik do przerwy. W tej odsłonie "Zieloni" wykorzystali trzy z kilku świetnych okazji - w 13. minucie szansę miał Patryk Kucharz, w 16. Michał Zuga, w 25. Łukasz Maciongowski, w 38. Dariusz Kot i w 45. ponownie Patryk Kucharz. W wykonaniu Piasta godna odnotowania była jedna akcja pod bramką Grunwaldu, pewnie wybroniona przez Mohameda Lamliha.
Tuż po przerwie bliski wpisania się na listę strzelców był Mateusz Karcz, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Kilka minut później kapitalnie główkę Tomasza Jarczyka wyciągnął golkiper Piasta. W 57. minucie powinno być 4-0, ale po podaniu Dariusz Kota Artur Kornas z 5 metrów nie trafił do bramki. Zawodnik ten niespełna minutę później w pełni się zrehabilitował. Dostał piłkę w pełnym biegu, minął bramkarza i posłał piłkę do siatki, tuż przed interweniującym defensorem. W 72. minucie hat tricka skompletował Dariusz Kot, który w indywidualnej akcji wkręcił w ziemię obrońcę i - po tym jak zawodnikowi Piasta zakręciło się w głowie i stracił równowagę - z bliska pokonał bramkarza. Dziesięć minut przed końcem spotkania bliski wpisania się na listę strzelców był Dawid Szczypior, ale przestrzelił w świetnej sytuacji. Goście zdobyli gola honorowego w 87. minucie. Tomasz Parfieńczyk celną główką ustalił wynik meczu.