Grunwald Ruda Śląska  1-1  Unia Bieruń Stary  (0-0)

Lamlih - Oswald M, Jarczyk, Łęcki - Karcz - Frankowski M, Szpoton, Maciongowski, Szczypior - Kot, Kucharz M

Janosz - Brzozowski M, Karcz, Szczypior - Grzesiak - Stawowy, Maciongowski (63. Schuler M), Szpoton, Simon - Kornas, Kot (57. Kusiak)
Trener: Teodor WAWOCZNY
II trener: Stanisław CYGAN i Fryderyk DUDA

M - Młodzieżowiec (rocznik 1992 i młodsi)

W drugim sparingu w okresie przygotowawczym Grunwald zremisował 1-1 z Unią Bieruń Stary.

W I połowie lepsze wrażenie sprawiali goście. Podopieczni Jacka Bratka w tej odsłonie doszli do trzech dobrych sytuacji - w 29. sekundzie (strzał obok bramki), 28. minucie (zbyt lekkie uderzenie w sytuacji jeden na jeden) i w 44. minucie (rykoszet po strzale zza pola karnego), ale ich nie wykorzystali. Nie było to dobre 45 minut w wykonaniu Grunwaldu. Ofensywnie "Zieloni" praktycznie nie istnieli.
Na drugą połowę halembianie wyszli z 6 zmianami w składzie i o dziwo - porównując potencjał kadrowy z I i II połowy - zaczęli zagrażać bramce Unii. W 52. minucie po podaniu Łukasza Stawowego Artura Kornansa uprzedził bramkarz. 120 sekund później Wojciech Simon wrzucił piłkę do Dariusz Kota, który przeniósł ją nad bramkarzem i przy składaniu się do strzału na pustą bramkę, obrońca wybił mu piłkę. W 58. minucie prowadzenie objęła Unia. Po akcji prawym skrzydłem i dośrodkowaniu, piłka dotarła w polu karnym do testowanego ciemnoskórego gracza gości, który nie dał szans Henrykowi Janoszowi. W 62. minucie mogło być 1-1. Z wolnego zza pola karnego uderzył Michał Kusiak, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a dobitkę Dawida Szczypiora sparował na róg. Osiem minut później po rogu Wojciecha Simona głową obok bramki uderzył Michał Kusiak. W 78. minucie padło wyrównanie. Michał Kusiak dośrodkował do Dawida Szczypiora, którego główka minęła celu. Bramkarz Unii wznowił grę, podał do swojego stopera, któremu piłkę odebrał Tomasz Szpoton i w sytuacji sam na sam posłał piłkę do siatki. Wynik 1-1 nie uległ zmianie do końca meczu.
W Grunwaldzie po raz pierwszy zaprezentował się Mateusz Schuler (rocznik 1993, pomocnik, UKS Ruch Chorzów).

Dodał: Leszek 14.07.2012 (Saturday) 13:40