Archiwum 2012

Strzelcy IV ligi w 1. kolejce

Na inaugurację sezonu 2012/2013 IV-ligowcy - z grupy I - zdobyli 18 bramek.

Po 1. kolejce na czele klasyfikacji strzelców znajduje się 4 zawodników, którzy strzelili po 2 gole. Wśród nich są już najlepsi snajperzy minionego sezonu, czyli król strzelców Piotr Prusko (23 gole w minionych rozgrywkach) i wicekról Marek Kubisz (21 goli).

Szombierki - przegrywały 0-1 - pokonały na wyjeździe beniaminka z Ząbkowic 2-1 po dwóch bramkach Marka Kubisza. Także 0-1 przegrywał 3. zespół sezonu 2011/2012, Przyszłość Ciochowice. Podopieczni Marka Majki zwyciężyli 3-1, m.in. dzięki 2 trafieniom z rzutów wolnych Łukasza Czai.

Wiele działo się w spotkaniu spadkowicza, Victorii Częstochowa, z Pilicą Koniecpol. Goście po 17 minutach prowadzili już 3-0. Drugą połowę Pilica rozpoczęła od straty najpierw jednego zawodnika (51 min), a po chwili drugiego (58 min). W tejże 58. minucie za zagranie ręką sędzia podyktował jednocześnie dla Victorii karnego. Bramkarz Pilicy sparował jedenastkę kapitana Łukasza Stefańskiego, który chciał dobić swój strzał, ale został sfaulowany i sędzia bez wahania wskazał na kolejne wapno. Ponownie do piłki podszedł Stefański i kolejny raz górą był Rudak. W 73. minucie Victoria straciła 4. gola, a dwie minuty później zawodnika. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzieli się Marcin Kurpios i Piotr Prusko. Obaj zdobyli po 2 gole.

Od bramki debiut w nowych klubach zaliczyli:
- Łukasz Stępień (Górnik Piaski) na 1-0 w meczu z Górnikiem 09 (1-1) - w poprzednim sezonie Zagłębiak
- Tomasz Zdanowski (Unia Ząbkowice) na 1-0 w meczu z Szombierkami (1-2) - w poprzednim sezonie Sarmacja
- Damian Witecki (Przyszłość Ciochowice) na 3-1 w meczu z Zielonymi (3-1) - w poprzednim sezonie Piast Gliwice

Klasyfikacja strzelców: grupa I