Archiwum 2012

Zapowiedź: Grunwald - Zagłębiak Dąbrowa Górnicza (po raz 3.)

W sobotę piłkarze Grunwaldu po raz kolejny wybiegną na boisko przy Kłodnickiej 54, by w ramach 5. kolejki spotkań zagrać mecz z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza. Początek spotkania jak zawsze o godzinie 11:00.

Na naszej stronie na żywo będziemy podawać wynik z boiska w Halembie.

Zespół z Dąbrowy Górniczej w dotychczasowych czterech kolejkach zdobył sześć punktów, chociaż sezon zaczął od dwóch porażek:
0-1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry (stracona bramka dopiero w 87. minucie meczu)
0-1 w Ciochowicach z Przyszłością
4-0 z Zielonymi Żarki (Musiał, Borek, Tomczyk 2)
1-0 z Sarmacją Będzin (Zubel)
Sześć oczek pozwala drużynie gości zajmować siódme miejsce w tabeli, tracąc do zielonych dwa miejsca i dwa punkty. Prowadzi Lot Konopiska z dorobkiem 10 punktów. Trenerem Zagłębiaka jest pan Michał Nowak.

W drużynie halembian powrócił do gry Mateusz Dreszer, który zagrał w Ciochowicach po raz pierwszy w tym sezonie. Mateusz zagrał od pierwszej minuty i został zmieniony w przerwie przez Łukasza Stawowego, zatem istnieje duża szansa, że kibice zobaczą go w sobotę na boisku. Pozostali zawodnicy są również gotowi do gry.

Sobotni mecz będzie 3. w historii obydwu drużyn. Dwa wcześniejsze zostały rozegrane w tamtym sezonie:

Sezon 2011/2012:
17.09.2011 r. Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - Grunwald Ruda Śląska 2-0 (1-0)
1-0 Zubel, 24 min. (głową) - po dośrodkowaniu Bonczka z rogu
2-0 Sobczak, 74 min. (karny) - po faulu Kusiaka na Markiewiczu

28.04.2012 r. Grunwald - Zagłębiak 5-0 (2-0)
1-0 Zuga, 20 min. (karny) - po faulu Rała na Kocie
2-0 Kot, 29 min. - po podaniu Maciongowskiego
3-0 Kucharz, 69 min. - po podaniu Kota
4-0 Szpoton, 82 min. - po dośrodkowaniu Dreszera z wolnego
5-0 Kucharz, 90+3 min. - dobitka po strzale Kota

Wcześniej Grunwald na piłkarskim szlaku spotykał się z zespołem, który w ramach fuzji tworzy sobotniego rywala zielonych bowiem Zagłębiak Dąbrowa Górnicza powstał w 1997 roku w wyniku fuzji Zagłębia Dąbrowa Górnicza i Zagłębianki Dąbrowa Górnicza.