Archiwum 2012

Pierwsza porażka: Sarmacja - Grunwald 2-1

W sobotę Grunwald doznał pierwszej porażki w sezonie. Zieloni musieli uznać wyższość zespołu Sarmacji Będzin przegrywając 2-1. Gospodarze dość szybko strzelili dwie bramki i choć przyjezdni w drugiej połowie próbowali doprowadzić choćby do remisu, sztuka ta im się nie udała i z trzech punktów mogli się cieszyć miejscowi.

Sarmacja od początku meczu ruszyła do zdecydowanych ataków i już w pierwszej akcji mogła zdobyć gola. Lamlih uprzedził jednego z zawodników gospodarzy i wybił piłkę, dopadł do niej Bielawski i lobem posłał na bramkę ale bramkarz zdołał wrócić i wybić piłkę na rożny. Z rogu A.Nowak głową pokonał golkipera zielonych i dał Sarmacji prowadzenie. Po 10. minutach gry było już 2-0. Miejscowi krótko rozegrali rożny po czym wrzucili piłkę w pole karne a tam Kozerański nie dał szans Lamlihowi. W 16. minucie rzut wolny mieli przyjezdni ale Dreszer trafił w mur. Kolejny wolny z 19. minuty, Dreszer posłał piłkę w pole, bramkarz ją piąstkuje tak , że piłka spada pod nogi Ciołka, a ten uderza nad poprzeczką. W 30. minucie Kawecki w polu karnym próbował wybić piłkę posłaną do Kota, ale zamiast tego powalił na murawę kapitana zielonych. Sędziowie pozwolili grać dalej, jednak Kot nie był już w stanie kontynuować gry i chwilę później opuścił plac gry.

Drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni, którzy już cztery minuty po jej rozpoczęciu zdobyli bramkę kontaktową. Szczypior wrzucił z wolnego, Szpoton głową zgrał piłkę do Maciongowskiego, a ten także głową uderzył na dalszy słupek nie dając szans Kaweckiemu. W 61. minucie zieloni byli bliscy wyrównania. Gruchalski nawinął w polu karnym dwóch obrońców, ale uderzył obok słupka. Blisko gola goście byli także w 75. minucie. Piłkę obrońcy odebrał Maciongowski, wbiegł w pole karne i uderzył w kierunku dalszego słupka ale niecelnie. Jeszcze w 79. minucie nad bramką gospodarzy uderzył debiutujący w barwach Grunwaldu Ferdit Veselji. Była to ostatnia podbramkowa sytuacja w meczu. Wynik już się nie zmienił i to miejscowi mogli się cieszyć z trzech punktów.

Kolejne spotkanie Grunwald rozegra w sobotę, kiedy to do Halemby zawita drużyna Zielonych Żarki. Początek tradycyjnie o 11:00.

Dodał: sw_franek 10.09.2012 (Monday) 17:45