Archiwum 2012

Porażka u siebie: Grunwald - Zieloni Żarki 0-1

W sobotnim meczu Grunwald poniósł pierwszą porażkę na własnym stadionie. Trzy punkty z Halemby wywiozła drużyna Zielonych Żarki, wygrywając z rudzianami 1-0.

Od początku spotkania miejscowi starali się narzucić rywalom swój styl gry dłużej utrzymując się przy piłce, ale goście dobrze spisywali się przed swoją bramką nie dopuszczając gospodarzy do klarownych okazji. W 12. minucie Szczypior zagrał w polu karnym do Kota, ale obrońca w ostatniej chwili zdołał uprzedzić napastnika halembian. W 23. minucie Szpoton po rogu Szczypiora uderzył głową obok bramki. Minutę potem goście objęli prowadzenie. Zachara podawał do Szczepanka, ten znalazł się w sytuacji sam na sam ale fatalnie skiksował. Do piłki dopadł Oswald ale przy jej wybiciu trafił Szczepanka tak, że futbolówka wpadła do bramki. Zaraz po straconej bramce próbowali odpowiedzieć Kot i Gruchalski, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. W 31. minucie fatalnie wyglądającej kontuzji doznał nowy napastnik Grunwaldu Ferdit Veselji. Zderzył się z jednym z zawodników gości i dopiero karetka zabrała go z murawy wprost do szpitala. W 41. minucie strzał Frukacza zdążył zablokować Jarczyk i piłka przeleciała nad bramką. W doliczonym czasie gry jeszcze rzut wolny wykonywał Szczypior, ale bramkarz zdołał obronić to uderzenie.

Drugą połowę podobnie jak pierwszą lepiej rozpoczęli miejscowi. Stawowy dobrą akcję zespołu zakończył strzałem, po którym piłka minęła dalszy słupek bramki o centymetry. W rewanżu Pawlak uderzył nad bramką. Goście próbowali śmielej zaatakować, ale z ich strzałami radził sobie Lamlih. W 58. minucie Grunwald mógł wyrównać. Łęcki znalazł się w polu karnym, nawinął jednego z obrońców ale w dogodnej sytuacji trafił wprost w bramkarza gości. W 64. minucie Kot głową uderzył obok bramki. W 79. minucie ponownie przed szansą stanął Kot, ale bramkarza ponownie obronił uderzenie kapitana halembian. Jeszcze w 84. minucie uderzał Stawowy, ale piłka znów przeszła obok słupka. Sędzia doliczył do drugiej połowy cztery minuty, ale Zieloni nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i wyjechali z Halemby bogatsi o trzy oczka.

Następne spotkanie Grunwald ponownie rozegra na własnym boisku. Wpierw we wtorek zmierzy się w ramach pucharu Polski na szczeblu katowickiego podokręgu z Reprezentacją Śląska Oldbojów (początek o 16:00), a w sobotę także u siebie podejmie Victorię Częstochowa. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.

Dodał: sw_franek 17.09.2012 (Monday) 18:29