Archiwum 2012

Strzelcy IV ligi w 10. kolejce

W 7 meczach 10. kolejki padły 22 bramki.

7. gola w rozgrywkach zdobył Łukasz Krzyczmanik z Lotu (2-1 z Zielonymi). Zespół z Konopisk rozstrzygnął losy spotkania w doliczonym czasie (przegrywał od 6. minuty). Krzyczmanik zapewnił gościom 3 punkty w 93. minucie, kiedy dobił swój rzut karny, obroniony wpierw przez bramkarza. 7. trafienie zaliczył także Tadeusz Urbainczyk z Gwarka. Po ubiegłotygodniowej porażce 0-5 w Rudzie ze Slavią, tarnogórzanie zrehabilitowali się wysokim zwycięstwem z Górnikiem 09 (4-1). Honorowego gola, jednocześnie ustalając wynik, uzyskał dla zespołu z Mysłowic Szymon Pasko, dobijając karnego. Był to jego 5. gol w sezonie. Z kolei 5. bramka Tomasza Zdanowskiego (byłego zawodnika Sarmacji) z jedenastki w 93. minucie zapewniła Unii punkt w meczu z... Sarmacją.
Po 2 gole w tej kolejce strzelili: Dariusz Kot z Grunwaldu (2-0 z Kamienicą), Sebastian Majecki z Gwarka (4-1 z Górnikiem 09) i Marcin Pieniążek z Piasków (5-2 z Victorią).

Klasyfikacja strzelców: grupa I

Bramki w 10. kolejce:
Grunwald Ruda Śląska - LKS Kamienica Polska 2-0 (1-0)
1-0 Kot, 29 min. (karny)
2-0 Kot, 84 min.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - Szombierki Bytom 1-0 (0-0)
1-0 Koźmiński, 83 min.

Przyszłość Ciochowice - Slavia Ruda Śląska 1-1 (0-1)
0-1 Magiera, 32 min.
1-1 Chuptyś, 75 min.

Gwarek Tarnowskie Góry - Górnik 09 Mysłowice 4-1 (2-0)
1-0 Polis, 3 min.
2-0 Majecki, 35 min. (wolny)
3-0 Majecki, 55 min.
4-0 Urbainczyk, 65 min.
4-1 Pasko, 88 min. (dobitka karnego)

Sarmacja Będzin - Unia Ząbkowice 1-1 (1-0)
1-0 Kozerański, 42 min.
1-1 Zdanowski, 90+3 min. (karny)

Victoria Częstochowa - Górnik Piaski 2-5 (0-1)

1-1 Will, 90+1 min.
1-2 Krzyczmanik, 90+3 min. (dobitka karnego)

Pilica Koniecpol - Wyzwolenie Chorzów odwołany
Goście spóźnili się na mecz kilka minut. Sędziowie zdecydowali, że drużyny nie zdążą rozegrać całego meczu przed zmrokiem i nie rozpoczęli spotkania.

źródło: "Sport", własne

Dodał: Leszek 11.10.2012 (Thursday) 21:29