Archiwum 2012

Zapowiedź: Szombierki - Grunwald (po raz 2.)

Już dziś o godzinie 15.00 Grunwald po ponad czterech miesiącach przerwy powróci do rozgrywek ligowych. Przeciwnikiem "Zielonych" będą Szombierki Bytom, a spotkanie odbędzie się w dzielnicy Bytomia.

Na naszej stronie na żywo będziemy informować o wyniku meczu z Szombierkami.

W trakcie okresu przygotowawczego "Zieloni" rozegrali 7 sparingów. I tak wygrali trzy razy (2-0 z Odrą Start Bogdanowice, 1-0 z Czarnymi-Góral Żywiec i 3-1 z Czarnymi Piasek), raz padł remis (1-1 z Beskidem Andrychów), a w trzech przypadkach zeszli z boiska pokonani (0-1 z LZS Leśnica, 0-5 z Iskrą Pszczyna, 0-2 z LKS-em Czaniec).

W trakcie przerwy do zespołu z Halemby dołączyli nowi zawodnicy: pomocnik Mateusz Dreszer (Czarni Sosnowiec), pomocnik/napastnik Michał Gruchalski (Górnik Wesoła), bramkarz Mohamed Lamlih (II liga marokańska) i obrońca Dawid Szczypior (Ruch Chorzów ME) i wszyscy prócz bramkarza staną dziś przed szansą zadebiutowania w pierwszym zespole.

Mecz z Szombierkami będzie dopiero 2. ligowym spotkaniem w historii obydwu drużyn. Poza spotkaniem ligowym zespoły w czerwcu 2005 roku spotkały się w barażach o utrzymanie w IV lidze. Wtedy lepszy okazał się Grunwald (6-0, 3-0), ale mimo porażki Szombierki także utrzymały się w IV lidze, bowiem wycofała się z niej drużyna rezerw Górnika Zabrze.

Więcej o meczu z jesieni >>tutaj<< , bramki z tamtego spotkania oraz relacja.

Dodał: sw_franek 24.03.2012 (Saturday) 10:59