Archiwum 2012

Strzelcy IV ligi w 18. kolejce

W 7 meczach 18. kolejki piłkarze IV ligi zdobyli 19 bramek.

Tłoczno zrobiło się w czołówce klasyfikacji strzelców. Do prowadzących Michała Brzozowskiego i Dariusza Kota dołączyli w tej kolejce Kamil Magiera ze Slavii, który trafił za trzy w derbach Rudy Śląskiej (1-0 dla zawodników z Rudy) oraz Piotr Prusko z Pilicy. Król strzelców III ligi poprzedniego sezonu otworzył golem, a następnie zakończył wykluczeniem spotkanie z Sarmacją (1-1) - w 3. minucie zdobył gola, a w doliczonym czasie za dwie żółte kartki udał się przedwcześnie pod prysznic.
Po raz 10. na listę strzelców wpisał się Paweł Wasilewski z drużyny lidera, Górnika Wesoła. Do przerwy podopieczni Radosława Gabigi prowadzili w Bytomiu 1-0, ale skończyli porażką, pierwszą w sezonie, tak jak dotychczas wszystkie ekipy grające przy Modrzewskiego - Szombierki odniosły 9. zwycięstwo w 9. meczu u siebie w obecnych rozgrywkach.
Pierwszoplanową postacią 18. kolejki był bez wątpienia Konrad Koźmiński. Napastnik, pozyskany wiosną przez Czarnych z II-ligowego Zagłębia Sosnowiec, zaliczył klasycznego hat tricka w meczu z Górnikiem 09. Rewelacyjnie spisujący się na starcie rundy wiosennej mysłowiczanie już po pół godzinie przegrywali 0-3. W drugiej odsłonie zdołali odpowiedzieć dwoma bramkami, ale na zdobycie punktu zabrakło im czasu. Podobnie jak w Mysłowicach, było też w Kamienicy Polskiej. Tu gospodarze prowadzili do przerwy 3-0, a w II połowie drużyna przyjezdna doprowadziła do stanu 3-2. Dwie bramki dla Kamienicy zdobył Robert Wosiewicz - 4. i 5. w sezonie, z kolei gol dla Unii autorstwa Piotra Andrzejewskiego był jego 6. w rozgrywkach.
Niespodzianką kolejki jest wynik w Żarkach, gdzie Zieloni urwali punkt Przyszłości Ciochowice (1-1). Dla 3. drużyny ligi gola nr 6 strzelił Jacek Czyżykowski.

Klasyfikacja strzelców: grupa I