Archiwum 2012

Strzelcy IV ligi w 21. kolejce

W 7 meczach 21. kolejki IV ligi śląskiej grupy I padło 18 bramek.

W meczu na szczycie lider z Wesołej pokonał 3. w tabeli Przyszłość 2-1. 12. gola w sezonie zdobył Paweł Wasilewski z Górnika, który po przerwie doprowadził do wyrównania, po tym jak po I połowie goście prowadzili 1-0 po bramce Jacka Czyżykowskiego, 8. w sezonie. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Madrin Piegzik, trafiając dla lidera po raz 4.
12. bramkę w rozgrywkach strzelił Dariusz Kot z Grunwaldu, ustalając przed przerwą wynik spotkania w Koniecpolu (2-2). Dla Pilicy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Kurpios i ma 11 trafień na koncie. W ostatnich 3 meczach zawodnik ten zdobył 6 bramek.
Gol Rafała Świętka - 11. w sezonie - zapewnił Wyzwoleniu 3 punkty w starciu z Sarmacją Będzin.
Najlepszą drużyną wiosny jest Kamienica Polska, która jako jedyna nie zaznała jeszcze w tej rundzie goryczy porażki. W 6 meczach zdobyła 14 punktów. W 21. kolejce pokonała będącego tuż nad kreską, Górnika 09, 3-1. Dwie bramki dla LKS-u zdobył Dawid Świtała (4. i 5. w sezonie), a jedną dołożył Robert Wosiewicz, który z 6 golami jest najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu.

Klasyfikacja strzelców: grupa I