Grunwald Ruda Śląska  2-1  TS Polonia Bytom  (2-0)

2-0 Siwica, 15 min.
2-1 Kiljan, 67 min.

Pawlus - Wiśniowski, Jezierski, Gemza, Czarnecki, Wabnic, Poprawa (kpt), Chmielewski, Łebek, Kura (65. Witkowski), Siwica
Trener: Łukasz STAWOWY

Patrząc na tabelę przed meczem wyznaczenie zwycięzcy wydawało się najłatwiejszą rzeczą (Polonia plasowała się w górnej części tabeli, z kolei Grunwald w dolnej), kwestią było tylko to, ile razy bramkarz "Zielonych" wyciągnie piłkę z siatki. Jednak już po pierwszych minutach niedzielnego meczu było wiadomo, że gospodarze łatwo skóry nie sprzedadzą.

Mecz zaczął się zdecydowanie pod dyktando Grunwaldu, który stworzył kilka klarownych sytuacji do zdobycia bramki, jednak w decydujących momentach brakowało opanowania i zimnej krwi. Wszystko zmieniło się kiedy po dobrzej centrze z rzutu rożnego Dawida Chmielewskiego do piłki wyskoczył niepilnowany Czarnecki i skierował piłkę do siatki przyjezdnych. Po golu gra bardziej wyrównała się, a oba zespoły na potęgę marnowały kolejne okazje do czasu, aż piłkę otrzymał Piotr Siwica i po indywidualnej akcji - mijając po drodze rywali - pokonał bramkarza niebiesko-czerwonych. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 po bardzo zaciętej i pełnej walki grze.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale "Zieloni" swoje okazje już tylko marnowali i starali się utrzymać korzystny rezultat meczu. Gra zaczęła robić się nerwowa jeszcze bardziej, a nieporozumienia obrońców i duże odległości pomiędzy nimi stwarzały coraz większe zagrożenie straty bramki. Bramka do gości była nieunikniona i w końcu wpadła po akcji sam na sam z bramkarzem Grunwaldu, przez co mecz do samego końca był bardzo nerwowy i emocjonujący.

Podopieczni Łukasza Stawowego podnieśli się po okresie, w którym im zdecydowanie nie szło, wygrali mecz 2-1 z bytomską Polonią i wyjeżdżają za tydzień do Będzina w dobrych humorach.

źródło: grunwald95.futbolowo.pl

Dodał: Leszek 30.04.2013 (Tuesday) 01:02