Archiwum 2013

"Z piekła do nieba" w IV lidze

Za nami 5 kolejek (40 meczów), czyli 1/3 rundy wiosennej w IV lidze śląskiej grupie I. W 6 przypadkach - przegrywając minimum 2 bramkami - zespoły pokazały, że nie wszystko w meczu stracone i należy "bić się" o bramki, punkty do ostatnich sekund.

Najlepszy powrót - "z piekła do nieba" - w rundzie wiosennej zaliczyła w sobotę Unia Ząbkowice. Ostatni zespół ligi, przez niektórych skazany na spadek, w Konopiskach przegrywał do przerwy 0-3 i wygrał 4-3. Bramkę mniej do odrobienia mieli Zieloni Żarki, którzy także zakończyli mecz zwycięsko, wyciągając wynik z 0-2 do przerwy na 3-2.

Z drużyn, które mimo, że przegrywały kilkoma bramkami, a wywalczyły punkt, najwięcej do odrobienia miała Sarmacja Będzin - z 0-3 po I połowie doprowadziła do 3-3. Podopieczni Piotra Pierścionka wczoraj w meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN sukcesem zakończyli także pogoń wyniku w Wiśle - 0-3, 1-4, 4-5 - gdzie wygrali po rzutach karnych 5-3.

Dwukrotnie prowadzenie trwoniła Przyszłość Ciochowice - z Zielonymi 2-3 (2-0) i Sarmacją 3-3 (3-0). Z kolei Górnik Piaski raz odrabiał straty (2-2 (0-2) z Górnikiem 09), a raz tracił punkty (2-2 (2-0) z Gwarkiem).