Archiwum 2013

Zapowiedź: Grunwald - Sarmacja Będzin (po raz 8.)

W sobotę piłkarze Grunwaldu po raz drugi tej wiosny zagrają na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie drużyna Sarmacji Będzin. Początek spotkania przy Kłodnickiej 54 tradycyjnie o godzinie 11:00.

Zespół z Będzina wiosną zdobył 4 punkty, przy bilansie bramek 6-10, notując jedno zwycięstwo, jeden remis oraz ponosząc trzy porażki. Będzinianie plasują się na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów (ogólny bilans 7zw, 7rem i 6por, bramki 30-31). Na wyjazdach piłkarze Sarmacji zdobyli w 10 meczach 9 oczek, odnosząc dwa zwycięstwa, trzy remisy i pięć porażek, z bramkami 14-21.
Wyniki z wiosny:
0-1 w Chorzowie z Wyzwoleniem
2-1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry (W.Nowak - karny, A.Nowak)
3-3 w Ciochowicach z Przyszłością (B.Derlatka, Strojek, Dyrda)
1-2 z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza (Dyrda)
0-3 w Żarkach z Zielonymi
Najlepszym strzelcem zespołu jest A.Nowak z 7. golami na koncie. Trenerem jest pan Piotr Pierścionek.
Charakter piłkarze Sarmacji pokazali we wtorek, kiedy w ramach pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN wygrali w karnych z KS Wisłą we Wiśle 5-3. Zawodnicy z Będzina przegrywali już do przerwy 0-3, później 1-4 by w 88. minucie doprowadzić do dogrywki, w której w 121. minucie gry wyrównali na 5-5 doprowadzając tym samym do rzutów karnych.
Więcej o meczach pucharowych tutaj.

Drużynę z przed wiosną wzmocnili:
Wycisk (bez klubu), Korepta (AKS Niwka), Twardawa (Garbarz Zembrzyce)

Natomiast opuścili: Rafał Bielawski (Górnik Piaski via Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Machura (Piast Ożarowice), Robert Taszek (szuka klubu), Przemysław Wołczyk (Zagłębiak D.G. via Unia D.G.), Michał Woźniak (Unia Dąbrowa Górnicza), Michał Zapart (Górnik Piaski).

Pozyskany przez Sarmację obrońca Tomasz Twardawa przywdziewał koszulkę zielonych w 16 meczach wiosną 2005 roku, zdobywając 3 bramki.

W drużynie zielonych żaden z piłkarzy nie musi pauzować za kartki i jedynie występ Łukasza Stawowego, który doznał urazu w ostatnim meczu, stoi pod znakiem zapytania. Reszta jest gotowa do gry.

Mecz Grunwaldu z Sarmacją będzie 8. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych pięć razy wygrywali zieloni a dwa razy piłkarze z Będzina.
Bilans bramkowy jest korzystny dla halembian i wynosi 11-5. W meczu rozegranym jesienią w Będzinie Grunwald przegrał 2-1. Więcej o tym spotkaniu tu oraz tutaj, a tu sytuacje oraz bramki.