Archiwum 2013

Zapowiedź: Grunwald - Unia Ząbkowice (po raz 2.)

Grunwald powrócił do Rudy Śląskiej z Kamienicy Polskiej zwycięski i już przygotowuje się do kolejnego meczu. W najbliższą sobotę zieloni zagrają na Halembie a ich przeciwnikiem będzie Unia Ząbkowice. Początek spotkania jak zwykle o godzinie 11:00.

Drużyna Unii jako beniaminek IV ligi plasuje się na 15 miejscu w tabeli z dorobkiem 21 punktów, mając 6 oczek straty do miejsca gwarantującego utrzymanie. Dotychczas odniosła 5 zwycięstw, zanotowała 6 remisów i poniosła 14 porażek przy bilansie bramkowym 34-46. Wiosną piłkarze z Ząbkowic zdobyli 13 punktów, notując 3 wygrane, 4 remisy i 3 porażki z bramkami 19-21. Na wyjazdach Unia zdołała zdobyć w 12 meczach 9 punktów (2–3–7, bramki 17-26).
Wyniki z wiosny:
0-3 w Bytomiu z Szombierkami
1-1 z Slavią Ruda (Zdanowski - karny)
1-1 w Mysłowicach z Górnikiem 09 (Ból)
1-3 z Pilicą Koniecpol (Gmaj)
4-3 w Konopiskach z Lotem (Gmaj 2, Głośny 2) choć do przerwy było 3-0 dla Lotu a zwycięska bramka padła w 90. minucie
2-2 w Chorzowie z Wyzwoleniem (Sadowski, Ból)
2-3 w Tarnowskich Górach z Gwarkiem (Jaźwic, Gmaj)
3-3 z Przyszłością Ciochowice (Sadowski, Mzyk, Nowak)
3-1 w Dąbrowie Górniczej z Zagłębiakiem (Sadowski 2, Gmaj)
2-1 z Sarmacją Będzin (Sadowski, Mzyk)
Najlepszym strzelcem zespołu jest Gmaj z 8 bramkami na koncie. Trenerem jest pan Krzysztof Kiełb.

Do zespołu z Ząbkowic przed rundą wiosenną dołączyli: Oskar Banasiak, Dawid Czubala i Krzysztof Puza (Stadion Śląski), Grzegorz Bonk (Sparta Zabrze), Marcin Ból (Szczakowianka Jaworzno via Stadion Śląski), Patryk Matwiejczuk (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Mzyk (Jastrząb Bielszowice), Damian Sadowski (Rozwój Katowice) oraz Mateusz Tkocz (Nadwiślan Góra) natomiast odeszli: Krystian Białkowski, Mateusz Dobrek, Bartosz Krzyżowski, Kamil Makuch, Łukasz Makuch, Przemysław Szabla i Krystian Kowalik a Marcin Pietrkiewicz i Dawid Potyka zrezygnowali z gry z powodu kontuzji.

W drużynie Grunwaldu żaden z piłkarzy nie będzie musiał pauzować za kartki.

Mecz Grunwaldu z Unią Ząbkowice będzie 2. meczem obu zespołów w historii. W meczu rozegranym jesienią w Ząbkowicach zieloni wygrali 1-0. Więcej o tym spotkaniu tutaj, a tu najciekawsze sytuacje i bramka z meczu.