Grunwald Ruda Śl.  3-0  Slavia Ruda Śląska  (3-0)

Gurbisz - Burdzik, Aruczan, Palacz, Chmielarski, Majchrzyk, Witek (kpt), Kowalczyk, Ogłoza
oraz Brachmański, Gosz, Zdebel, Wojtaczka, Borończyk, Krawczyk
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

0-3, 2-2, 9-1, 4-1, 0-2 - to dotychczasowe wyniki podopiecznych Dariusza Czecha. Dzisiaj "Zieloni" dołożyli kolejne 3 punkty po zwycięstwie 3-0 w prestiżowym, derbowym pojedynku ze Slavią. Wygrana była pewna, ustalona już do przerwy. Rezultat mógł być oczywiście wyższy, ale zabrakło lepszego wykończenia akcji. Ponadto trener dał pograć wszystkim zawodnikom. Po tej wygranej Grunwald wyprzedził w tabeli Slavię i awansował na 3. miejsce.

Jesienią rocznik 2001 rozegra 14 kolejek - mecz i rewanż z każdym zespołem. 4 najlepsze zespoły z każdej grupy (Grunwald gra w grupie I) awansują do grupy finałowej i powalczą na wiosnę o tytuł mistrza Podokręgu Katowice, a następnie mistrz zagra w barażach o Śląską Ligę Trampkarzy.

Mecz ze Slavią rozpoczął się dla Grunwaldu dobrze, bo w 9. minucie udokumentował przewagę golem kapitana Kamila Witka. Na 2-0 podwyższył w 20. minucie Adam Gosz, który głową skierował piłkę do siatki. Wynik do przerwy - i końcowy - ustalił Jakub Wojtaczka. Zawodnik Grunwaldu do końca poszedł za piłką i wykorzystał błąd bramkarza, któremu piłka wypadła z rąk.

Dodał: Leszek 22.09.2013 (Sunday) 17:37