Archiwum 2013

Rocznik 2001: Porażka i zwycięstwo

W tym tygodniu rozpoczęła się runda rewanżowa w lidze trampkarzy 2001.

Grunwald najpierw rozpoczął od porażki 0-4 na boisku lidera, a dzisiaj pokonał Orlika 3-1 i nadal zajmuje 3. miejsce.

Gwiazda Ruda Śl.  4-0  Grunwald Ruda Śl.  (1-0)

1-0 29 min.
2-0 38 min.
3-0 42 min.
4-0 50 min.

Gurbisz - Burdzik, Aruczan, Chmielarski, Bartoszek, Majchrzyk, Witek (kpt), Kowalczyk, Ogłoza
oraz Borończyk, Brachmański, Gosz, Krawczyk, Kurpas, Palacz, Wojtaczka, Zdebel
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

"Zieloni" przegrali z liderem 0-4, jednak wynik nie oddaje do końca przebiegu gry. Dłuższymi momentami halembianie grali, jak równy z równym. Gospodarze zdobyli pierwszego gola "do sztatni", co miało wpływ na dalsze losy meczu.

Grunwald Ruda Śląska  3-1  Orlik Ruda Śląska  (1-0)

1-0 Wojtaczka, 17 min.
1-1 36 min.
2-1 Witek, 39 min.
3-1 Kowalczyk, 57 min.

Gurbisz - Burdzik, Aruczan, Chmielarski, Bartoszek, Witek (kpt), Majchrzyk, Kowalczyk, Ogłoza
oraz Borończyk, Brachmański, Gosz, Krawczyk, Kurpas, Tarabura, Wojtaczka, Zdebel

W meczu sąsiadów z tabeli Grunwald wygrał 3-1. Goście z Bykowiny postawili "Zielonym" twarde warunki. Warto dodać, że spośród kilkunastu zawodników Orlika tylko trzech było z rocznika 2001, a pozostali z 2002.
Wynik spotkania otworzył Jakub Wojtaczka. Zawodnik Grunwaldu wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i błąd bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk. Goście wyrównali kilka minut po przerwie. Bramkarz Grunwaldu obronił strzał w sytuacji sam na sam, ale przy dobitce był bez szans. Po chwili Grunwald ponownie wyszedł na prowadzenie, a do siatki - po rykoszecie - trafił kapitan Kamil Witek. Radość z ponownego prowadzenia mogła nie trwać długo, bowiem po wznowieniu gry od środka zawodnik Orlika trafił w poprzeczkę. Wynik spotkania ustalił kilka minut przed końcem meczu Michał Kowalczyk, który odebrał piłkę obrońcy i technicznym strzałem przy słupku pokonał golkipera gości.