Slavia Ruda Śląska  1-3  Grunwald Ruda Śl.  (1-1)

Gurbisz - Burdzik, Aruczan, Chmielarski, Bartoszek, Zdebel, Witek (kpt), Kowalczyk, Ogłoza
oraz Brachmański, Borończyk, Tarabura, Wojtaczka, Krawczyk, Gosz
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

W sobotę w meczu derbowym Grunwald pokonał w Rudzie Slavię 3-1. Pierwszy kwadrans należał do Grunwaldu, a efektem gol zdobyty z wolnego przez Roberta Burdzika. Drugie piętnaście minut to dominacja Slavii, która wyrównała tuż przed końcem tej części gry. W przerwie trener Dariusz Czech udzielił swoim podopiecznym cennych wskazówek i to przyniosło rezultaty. "Zieloni" całą drugą połówkę zagrali tak, jak na początku meczu. Najlepszy strzelec Grunwaldu Dawid Ogłoza był pod specjalnym nadzorem obrońców Slavii, jednak dwukrotnie utarł im nosa. Przy golu na 2-1 Robert Burdzik uderzył z wolnego, a Dawid Ogłoza przytomnie wyszedł zza obrońców i skierował piłkę do bramki. Halembianie ustalili wynik 5 minut później. Michał Kowalczyk przeprowadził dobrą akcję lewą stroną i dograł do Ogłozy, któremu nie pozostało nic innego, jak posłać futbolówkę do siatki.