Grunwald Ruda Śląska  2-0  MKS Siemianowiczanka  (0-0)

1-0 Szpoton, 67 min. - po dośrodkowaniu z rogu Wróblewskiego
2-0 Ciołek, 77 min. (karny) - po faulu na Kowalskim

Zaw. test. (64. Majchrzak M) - Oswald M (59. Lein), Szpoton, Wolek (59. Łęcki) - Maciongowski (72. Nowicki M) - Ciołek M, Dreszer (62. Kowalski M), Jagodziński M (68. Szczygieł), Szczypior - Brzozowski (72. Simon), Kot (62. Wróblewski)
Trener: Teodor Wawoczny
II trener: Jacek Bratek

M - Młodzieżowiec

W ostatnim sparingu, na tydzień przed ligą, Grunwald pokonał występujący szczebel niżej zespół Siemianowiczanki 2-0. W końcu "Zieloni" wystąpili w optymalnym zestawieniu, jednak dobrego wrażenia po sobie nie zostawili, w przeciwieństwie do gości, których ambitna gra mogła się podobać i napawać optymizmem przed meczami o punkty. Mimo wszystko, to halembianie zakończyli zwycięsko ten pojedynek.
Na pierwszą okazję w meczu czekaliśmy do 32. minuty. Wówczas strzał zza szesnastki w dobrym stylu wyciągnął na róg bramkarz Grunwaldu. Cztery minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mateusz Dreszer, jednak uderzył obok bramki. W 40. minucie okazję miał Dariusz Kot, ale zbyt słabo strzelił w polu karnym, aby pokonać golkipera.
Na początku drugiej połowy (53. minuta) bramkarza Siemianowiczanki próbował pokonać Michał Brzozowski - golkiper sparował jego uderzenie na róg. Bliski wpisania się na listę strzelców był w 64. minucie Paweł Wróblewski, którego dośrodkowanie minęło wszystkich zawodników i przeszło centymetry obok słupka. Trzy minuty potem dośrodkowanie - z rogu - Wróblewskiego znalazło adresata i Tomasz Szpoton otworzył wynik spotkania. W 77. minucie na 2-0 podwyższył Kamil Ciołek, który zamienił na gola rzut karny po faulu na Danielu Kowalskim. W końcówce spotkania bliscy zmiany wyniku byli Daniel Kowalski (w 83. minucie, bramkarz sparował piłkę) i Tomasz Szpoton (w 85. minucie, strzał tuż obok dalszego słupka).

Dodał: Leszek 15.03.2014 (Saturday) 15:52