Archiwum 2014

Zapowiedź: Grunwald - RKS Grodziec (po raz 4.)

W sobotę Grunwald po raz drugi w ciągu pięciu dni zmierzy się z zespołem z Będzina. Tym razem na własnym stadionie w ramach 24. kolejki podejmie beniaminka RKS Grodziec Będzin. Początek spotkania tradycyjnie o godzinie 11.00.

Nasi sobotni rywale po 23. kolejkach mają w dorobku 25 punktów, notując 6 zwycięstw, 8 remisów oraz 10 porażek z bramkami 37-43 przez co plasują się na 14. miejscu w tabeli. Na wyjazdach w 12 meczach zdobyli 11 oczek, odnosząc 2 zwycięstwa, 5 remisów i tyle samo porażek z bramkami 17-22. Najlepszym strzelcem jest Koch z 15 golami na koncie, natomiast trenerem jest pan Sebastian Gzyl. Oprócz meczów ligowych rozegrali ponadto dzisiejszego dnia finał Pucharu Polski sosnowieckiego podokręgu, w którym polegli Sarmacji Będzin 1-3, zdobywając honorowe trafienie w 89. minucie spotkania.

Wyniki RKS-u na wiosnę:
2-4 z Rakowem II Częstochowa (Rumiński, Wołczyk)
0-2 w Chorzowie z Wyzwoleniem
1-1 z Górnikiem Piaski (Rumiński)
2-2 w Rudzie ze Slavią (Grosman, D.Waśniewski)
1-4 z Przyszłością Ciochowice (Kondzielnik)
5-0 w Konopiskach z Lotem (A. Waśniewski, Koch 2, D.Waśniewski 2)
2-1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry (Koch, Bochenek) – zwycięska bramka zdobyta w 89. minucie meczu
1-3 z Sarmacją Będzin (Kardaś) w finale Pucharu Polski na szczeblu sosnowieckiego podokręgu

Przed rundą wiosenną do Grodźca dołączyli:
Łukasz Leśniewski (AKS Niwka), Daniel Płatek, Maciej Kruczek (obaj Zagłębie Sosnowiec) Dawid Stambuła (Janina Libiąż), natomiast ubyli:
Aleksander Adamus, Albert Michalik, Dawid Świerkowski oraz Robert Tomczyk.

W drużynie Grunwaldu postacią numer jeden będzie z pewnością Dariusz Kot, który strzelając we wtorek gola Sarmacji, zrównał się z najlepszym strzelcem w historii zielonych Franciszkiem Pawlikiem. Obaj mają na koncie po 101 goli w rozgrywkach ligowych i kolejna bramka 'Kocika' wywinduje go na pierwsze miejsce w historii klubu.

Mecz z Grodźcem będzie 4. meczem w historii obydwu drużyn. W dotychczasowych dwa razy wygrali piłkarze zielonych a raz piłkarze z Będzina. Bilans bramkowy jest korzystny dla zielonych i wynosi 8-4.
W jesiennym spotkaniu zieloni wygrali na wyjeździe 3-2 choć jeszcze do 60. minuty przegrywali 0-2. Więcej o tym meczu tu oraz tutaj a tu bramki oraz sytuacje.