1-0 Dreszer, 2 min. - po podaniu Testowanego pomocnika 1
2-0 Włodarczyk, 10 min. - rajd od podania Kowalskiego
3-2 Kot, 49 min. - po złym podaniu obrońcy
4-2 Kot, 63 min. (karny) - po faulu na Dreszerze
5-2 Dreszer, 65 min. - po podaniu Testowanego pomocnika 1
6-3 Hajok, 86 min.

Radkiewicz (46. Lamlih) - Włodarczyk (63. Nowicki), Wolek, Szczypior (71. Włodarczyk), Łęcki - Dreszer, Kowalski, Szpoton, Testowany pomocnik 1 - Kot (69. Testowany pomocnik 2), Stanisławski (46. Testowany napastnik)
Trener: Jacek Bratek
II trener: Andrzej Ziob

W dzisiejszym sparingu rozegranym na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu Grunwald pokonał IV-ligową Jedność 32 Przyszowice 6-3. W meczu padło sporo bramek, a mogło jeszcze więcej, gdyż sytuacji było bez liku.

Już po 120 sekundach Grunwald objął prowadzenie. Na dalszym słupku Mateusz Dreszer zamknął podanie Testowanego pomocnika 1. W 10. minucie było 2-0. Bartosz Włodarczyk przeprowadził rajd prawą stroną boiska, który zakończył celnym uderzeniem przy słupku. W 18. minucie goście mogli zdobyć gola kontaktowego, jednak w sytuacji sam na sam z napastnikiem Jedności górą był Oskar Radkiewicz, a dobitkę zmierzającą do siatki wybił na róg Adam Wolek. W odpowiedzi halembianie mieli swoje sytuacje - Rafał Stanisławski uderzył obok bramki, a Daniel Kowalski trafił w poprzeczkę. W 25. minucie ponownie Oskar Radkiewicz uratował "Zielonych" od utraty bramki wybijając piłkę na róg. Po kornerze zawodnik Jedności posłał piłkę nad bramką. Po chwili niemal kopia sytuacji gola na 1-0, ale tym razem Mateusz Dreszer strzelił nad bramką. W 33. minucie podopieczni Bartosza Kowala zdobyli bramkę kontaktową. Po rzucie wolnym spod linii bocznej pola karnego Jarosław Piewko głową skierował piłkę do siatki. Tuż po wznowieniu gry Dariusz Kot będąc w polu karnym zespołu z Przyszowic strzelił obok dalszego słupka. W ostatnich 10 minutach I połowy goście mieli 3 sytuacje, z których wykorzystali jedną. W 36. minucie po rzucie rożnym Oskar Radkiewicz wybił strzał zawodnika gości. Kilka minut później bramkarz Grunwaldu sparował na róg rzut wolny z ponad 20 metrów. W 42. minucie zawodnicy Jedności rozklepali obronę Grunwaldu i Jarosław Piewko strzałem do pustej bramki wyrównał stan spotkania.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli halembianie. Dariusz Kot wykorzystał złe podanie obrońcy i pokonał bramkarza. W 60. minucie Testowany pomocnik 1 Grunwaldu zagrał wzdłuż pola karnego, ale Mateusz Dreszer nie trafił w piłkę. Trzy minuty później obrońca Jedności trafił w polu karnym w nogę Dreszera, sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Dariusz Kot. W 65. minucie okazję mieli zawodnicy z Przyszowic - strzał padł łupem Mohameda Lamliha. Pod drugą bramką Testowany pomocnik 1 zagrał w tempo do Mateusza Dreszera, który podwyższył na 5-2. W 69. minucie hat tricka skompletował Dariusz Kot dopełniając formalności po podaniu Dreszera, który z kolei skorzystał z ładnego przerzutu Testowanego napastnika. Zawodnik ten w 76. minucie po podaniu Testowanego pomocnika 2 w doskonałej sytuacji trafił tylko w słupek. Osiem minut później Testowany pomocnik 1 w sytuacji sam na sam posłał piłkę lobem nad bramką. W 86. minucie padła ostatnia bramka meczu. Rafał Hajok kapitalnym uderzeniem zza szesnastki zdjął pajęczynę z bramki Grunwaldu. W kolejnej akcji zawodnik Jedności mógł dać zespołowi czwartego gola, ale przelobował i Mohameda Lamliha i bramkę. W ostatniej sytuacji bramkowej meczu Testowany napastnik Grunwaldu minął bramkarza i trafił w boczną siatkę.

W zespole z Halemby z powodu przeziębień zabrakło kilku zawodników.

Relacja: Leszek

Dodał: Leszek 14.02.2015 (Saturday) 21:14