Grunwald - LKS 5-1 (3-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

Halembianie po raz 3. triumfowali na szczeblu Śląskiego ZPN

KONIEC: 5-1 - Członek Zarządu Śl. ZPN Stanisław Mitas wręczył kapitanowi Maciejowi Żakowi puchar za 2. miejsce, a następnie kapitanowi Grunwaldu Tomaszowi Szpotonowi puchar za zajęcie 1. miejsca i Grunwaldowi czek na 30000 zł.

5-1 Kot, 89 min. - Kowalski do Kota i ten uderza nie do obrony po długim rogu

4-1 Żak, 86 min. (karny)

86 min. Za Szczypiora wszedł Łęcki

86 min. Wolek fauluje Golucha w polu karnym - KARNY

81 min Włodarczyk uderzył obok bramki

79 min. Ponownie Sobas sam na sam i górą Soldak

75 min. Za Jagodzińskiego wszedł Kowalski

74 min. Okazja gości - Sobas trafia w sytuacji sam na sam w nogę Soldaka

71 min. Włodarczyk wchodzi w pole karne - strzał w ręce Kawalera

69 min. Strzał Dreszera obok bramki

4-0 Szpoton, 67 min. (głową) - Dreszer wrzucił z wolnego i Szpoton głową pokonał Kawalera - hat trick kapitana Zielonych

66 min. Hałat ukarany żółtą kartką

65 min. Strzał Jagodzińskiego nad bramką

64 min. Strzał zza szesnastki Kwaśniewskiego wybija Soldak

62 min. Za Brzozowskiego wszedł Kot

54 min. Główka Stanisławskiego z bliska - wybija Kawaler

53 min. Pośredni dla Grunwaldu z 9 metra - Strzał Jagodzińskiego wybija na róg Kawaler

50 min. Dreszer ruszył lewą stroną, zwiódł w polu karnym obrońcę i uderzył na bramkę, Kawaler łapie piłkę

49 min. Strzał Nowaka z bliska wybija Soldak

48 min. Główka Żaka obok bramki

46 min. Podwójna zmiana u gości - zeszli Fabisiak i Praciak, a weszli Gołuch i Nowak

Do przerwy: 3-0

38 min. Brzozowski wchodzi w pole karne i strzela wprost w Kawalera

36 min. Główka Rzeszutki po wolnym obok bramki

33 min. Strzał Fabisiaka nad bramką

33 min. Podanie Maciongowskiego w pole karne nie znalazło adresata

3-0 Szpoton, 31 min. (głową) - po rogu Jagodzińskiego główka Szpotona znalazła drogę do siatki

31 min. Strzał Jagodzińskiego z dystansu - Kawaler wyciągnął piłkę na róg

28 min. Dreszer przejął piłkę i ruszył z kontrą, którą zakończył niedokładnym podaniem do Brzozowskiego

18 min. Strzał Fabisiaka wysoko nad bramką

18 min. Żak ukarany żółtą kartką

2-0 Szpoton, 17 min. (karny)

16 min. Rzeszutko zahaczył w polu karnym Stanisławskiego powodując jego upadek - KARNY

14 min. Po podaniu Stanisławskiego Dreszer uderzył obok bramki

11 min. Strzał Sobasa zza szesnastki broni Soldak

10 min. Po rogu gości piłkę wybili obrońcy Grunwaldu, w szesnastkę wstrzelił futbolówkę zawodnik Czańca, a tam strzał piętą Sobasa wybił Soldak

1-0 Dreszer, 7 min. - po dośrodkowaniu Jagodziński Dreszer wpakował piłkę do siatki

5 min. Dreszer przedarł się w pole karne i zagrał wzdłuż pola bramkowego, ale ani Brzozowski ani Stanisławski nie zamknęli podania

W lidze oba zespoły rozegrały 10 meczów: 2 razy wygrywali Zieloni, 4 razy piłkarze z Czańca, a 4 razy padł remis - w sezonie 2014/2015 Czaniec wygrał w lidze dwukrotnie po 1-0.

Ponadto oba zespoły spotkały się raz w ramach Pucharu Polski na szczeblu Śl. ZPN. W 2004 roku Grunwald (IV liga) wygrał w Czańcu (V liga) 4-0.

Dla LKS-u jest to 1. finał, a dla Grunwaldu 3. (1987, 1998 - w obu przypadkach halembianie docierali do 1/16 na szczeblu centralnym; ponadto 8 zwycięstw Grunwaldu na szczeblu Podokręgu Katowice).

Sędziowie: Michał Zając - Artur Grzelec, Dawid Grzelec (Sosnowiec)

Soldak - Kiepura, Szpoton (kpt), Wolek, Szczypior - Stanisławski, Maciongowski, Jagodziński, Włodarczyk - Brzozowski, Dreszer
Rezerwa: Lamlih - Kot, Szczygieł, Kowalski, Łęcki, Nowicki
Trener: Wawoczny