Katowice: II liga okręgowa Młodzików (D1 - 2002)

Grunwald Ruda Śl. 3-1 Śląsk Świętochłowice (3-1)

D.Mieszczanin - J.Kozłowski (kpt), M.Kasprzyk, D.Motto, K.Hertlein, P.Sobstyl, M.Kuberek, K.Buczkiewicz, P.Jankowski
oraz D.Kazanecki, B.Kopiczko, K.Kruków, J.Łopatkiewicz, B.Olszynka
Trener: Artur OLSZEWSKI
Kierownik: Arkadiusz MIESZCZANIN

W przełożonym meczu 13. kolejki Grunwald podejmował lidera rozgrywek, a zarazem spadkowicza z I ligi, Śląska Świętochłowice. Goście do tej potyczki nie przegrali meczu mając na koncie 12 zwycięstw i 1 remis. "Zieloni", którzy tracili 4 punkty do Ślaska, zdawali sobie sprawę z rangi spotkania oraz siły przeciwnika po przegranym meczu w Świętochłowicach 1-4, co jeszcze bardziej mobilizowało podopiecznych Artura Olszewskiego do walki. Spotkanie już w pierwszych minutach zaczęło układać się po myśli halembian. Konsekwentna gra w odbiorze piłki i dobra gra w ofensywie szybko zaowocowała pierwszymi akcjami. Do końca pierwszej połowy Grunwald wykorzystał trzy z nich - wszystkie bramki zdobył Kamil Buczkiewicz - a przeciwnik jedno zagapienie obrońców i zdobył dość przypadkową bramkę na 3:1. W drugiej połowie wkradło się nieco rozluźnienia i zawodnicy Śląska wypracowali sobie dwie sytuacje po indywidualnych błędach zawodników Grunwaldu. Halembianie mieli dużo więcej atutów w grze ofensywnej tworząc sobie kolejne sytuacje, w których zabrakło zimnej krwi. Kontrolując przebieg spotkania Grunwald wygrał po raz 11. w lidze umacniając się na 2. pozycji. Bardzo cieszy postawa zawodników, którzy robią duże postępy i czerpią coraz większą przyjemność z gry w piłkę. Do końca rundy pozostały trzy mecze (wszystkie u siebie), na które serdecznie zapraszamy kibiców.

Dodał: Leszek 20.06.2015 (Saturday) 20:48