Młodziki 2003: Grunwald przypieczętował awans do II ligi

Grunwald Ruda Śl.  2-0  Lechia 06 Mysłowice  (1-0)

K.Fojcik - M.Ćwik, J.Kubica (kpt), J.Nocoń, M.Pastore, A.Rostek, P.Rostek, J.Sobstyl, M.Wójcik
oraz D.Białecki, A.Kamiński, K.Lessner, S.Miziak, O.Ociepka
Trener: Andrzej ZIOB
Kierownik: Stefan KUBICA

W meczu 16. kolejki podopieczni Andrzeja Zioba pokonali Lechię Mysłowice 2-0 i przypieczętowali awans do II ligi (Józefka ma tylko 3 punkty mniej na kolejkę przed zakończeniem sezonu, ale gorszy bezpośredni bilans spotkań - przegrała 1-2 i 0-2). Bramki dla "Zielonych" zdobyli Jakub Sobstyl w 20. minucie i Paweł Rostek 6 minut przed końcem spotkania.

W 10 meczach Grunwald odniósł 10 zwycięstw. Następnie zespół doznał lekkiej zadyszki - 2-2 z Naprzodem w Lipinach (stracona bramka w doliczonym czasie gry) i porażka 1-2 w Katowicach z Gieksą (do przerwy halembianie prowadzili 1-0, ale nie utrzymali korzystnego wyniku).

Jutro o 17:30 Grunwald zakończy sezon meczem derbowym z Uranią. W Kochłowicach "Zieloni" wygrali 2-0. Trenerem zespołu jest Łukasz Stawowy, były piłkarz Grunwaldu.

Dodał: Leszek 22.06.2015 (Monday) 21:28