Wypowiedź trenera Grunwaldu po meczu ze Stalą

Jacek Bratek (trener Grunwaldu):

- Przeciwnik ze Stalowej Woli wysoko postawił nam poprzeczkę, zwłaszcza na początku spotkania. Przewyższał nas kulturą gry, stworzył sobie w ciągu kilku minut kilka dogodnych sytuacji, aby prowadzić w meczu i tak też się stało. Po naszych ewidentnych błędach Stal prowadziła po 5 minutach 2-0. Musimy z tego wyciągnąć wnioski. Mecz trwa jednak 90 minut i w II połowie nasi zawodnicy walczyli, jak równy z równym i zasłużyliśmy na dogrywkę. Szkoda, że znowu błędy indywidualne, zwłaszcza bramkarza, spowodowały, że Stal wygrała.

Przy bramce na 0-1 przyspali obrońcy, chcieli złapać gości na spalonego. Uważam, że "Simo" (bramkarz Mohamed Lamlih - przyp. red.) też powinien lepiej się zachować, szybciej wyjść do piłki i ją skasować, i wtedy bramki nie ma. Przy drugiej bramce już nie dyskutujemy - błąd indywidualny zawodnika, podanie górą i strata. Rozklepali nas 4-5 podaniami, wjechali praktycznie do bramki i ułożyli sobie mecz. W II połowie Stalowa Wola mądrze grała, cofnęła się, chciała grać z kontry, ale im się to nie udało. Nam z kolei udało się strzelić 2 bramki.

Jedna sytuacja z tego spotkania jest bardzo istotna w kontekście przebiegu meczu. Zagranie piłki ręką przez bramkarza gości za polem karnym, gdy nasz zawodnik wychodził sam na sam, to dla mnie jest ewidentna czerwona kartka i Stal powinna grać w "10". Nie dowiemy się już, jaki byłby wynik, gdyby tak się stało.

W dogrywce mieliśmy te same założenia, co przed meczem. Mieliśmy być dłużej w posiadaniu piłki, grać swoją grę, nastawić się na kontrę, bo mamy do tego zawodników - z jednej strony był Stanisławski, z drugiej Cymański. Potem na skutek kontuzji musiałem zmienić ustawienie. Konsekwentnie dążyliśmy do celu. Szkoda, nie udało się.

Nasze przygotowania już teraz będą biegły normalnym rytmem, czyli będziemy teraz pracować na elementami sprawnościowymi - siła, dynamika. To wszystko musi być na jeszcze wyższym poziomie, jeśli chcemy marzyć o tym, aby w III lidze pozostać. W ostatnich tygodniach będziemy pracować przede wszystkim nad taktyką i taktyką w rozegraniu piłki. To jest dzisiaj klucz do sukcesu, jeśli potrafisz dobrze zorganizować zespół.

W dalszym ciągu szukamy wzmocnień, przede wszystkim młodzieżowców, gdyż to jest podstawa. W środę jest kolejne spotkanie sparingowe, gdzie mają pojawić się zawodnicy testowani, właśnie młodzieżowcy - m.in. z Górnika Zabrze czy Piasta Gliwice. Zobaczymy, jestem dobrej myśli.

Dodał: Leszek 19.07.2015 (Sunday) 01:22