Grunwald Ruda Śląska  6-0  Orbita Bukowno  (2-0)

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, A.Bartoszek, M.Kowalczyk, P.Majchrzyk - D.Ogłoza, P.Szulik
oraz M.Brachmański, A.Gosz, M.Tarabura
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Marian GOSZ

Na inaugurację sezonu podopieczni Dariusza Czecha rozgromili Orbitę Bukowno 6-0. "Zieloni" objęli prowadzenie w 9. minucie po golu Majchrzyka z lewej strony po strzale w długi róg. Na 2-0 podwyższył Ogłoza, który dopełnił formalności po pięknej akcji Szulika i Zdebla. Szulik zagrał w tempo do Zdebla, a ten wyprzedził obrońcę i po wejściu w pole karne dograł najlepszemu strzelcowi do pustej bramki. Bramkę na 3-0 mógł zdobyć Szulik, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą gości, ale piłka po strzale z 25 metrów trafiła w poprzeczkę. Do przerwy mimo to mogło być 3-0, ale Chmielarski nie wykorzystał rzutu karnego.
Po zmianie stron szansę na bramkę miał Gosz, jednak strzelił obok słupka. Na 3-0 z woleja podwyższył w 60. minucie Szulik po dośrodkowaniu Zdebla z prawej strony. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika w meczu mistrzowskim w Grunwaldzie. Kolejne trafienie dołożył Zdebel strzałem w długi róg z prawej strony boiska. Piąta bramka to z kolei popis Ogłozy, który po indywidualnej akcji minął 2-3 obrońców oraz bramkarza i praktycznie wjechał z piłką do bramki. Wynik ustalił Tarabura strzałem z 20 metrów. Piłka po drodze otarła się jeszcze o poprzeczkę i wpadła do siatki. Kilka minut później Tarabura mógł strzelić jeszcze piękniejszą bramkę, ale trafił w słupek.
Cieszy gra na zero z tyłu. Wszyscy zawodnicy bez wyjątku zagrali bardzo dobre spotkanie. Zawodników trzeba pochwalić za walkę, wykonywanie zadań taktycznych i zaangażowanie przez pełne 80 minut. Oby tak dalej.

Dodał: Leszek 31.08.2015 (Monday) 23:25