Grunwald Ruda Śląska  3-0  Warta Zawiercie  (2-0)

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, A.Bartoszek, M.Kowalczyk, P.Majchrzyk - D.Ogłoza, P.Szulik
oraz M.Brachmański, A.Gosz, M.Tarabura
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Marian GOSZ

Piłkarze Grunwaldu z rocznika 2001 kontynuują świetną passę. Po 6-0 z Orbitą (dom) i 2-0 z Ruchem S.A. (wyjazd) dzisiaj pokonali u siebie 3-0 Wartę Zawiercie.
Przez pierwsze 15 minut posiadanie piłki było na korzyść gości, ale to Grunwaldowi udało się strzelić bramkę i objąć prowadzenie. W 5. minucie po podaniu na prawą stronę Zdebel dograł do Szulika, który na raty zagrał do Ogłozy, ten minął jednego z obrońców, oddał strzał na bramkę, bramkarz odbił piłkę przed siebie na 5. metr i przy dobitce Majchrzyka był bezradny. Od 15. minuty "Zieloni" zaczęli kontrolować grę. Na 2-0 w 20. minucie podwyższył Chmielarski z rzutu karnego, którego sam wywalczył, po tym jak jego strzał ręką zatrzymał zawodnik Warty i sędzia pokazał na wapno. W pierwszej połowie goście mieli jedną groźną sytuację, ale piękną paradą popisał się Kurpas odbijając piłkę nad poprzeczką.
Od początku drugiej odsłony halembianie kontrolowali grę i stwarzali dogodne sytuacje bramkowe, ale wzrost i zasięg ramion bramkarza Warty ratował ich przed utratą bramki. Najpierw po indywidualnej akcji Zdebel wrzucił w pole karne na długi słupek, jednak bramkarz ściągnął piłkę z głowy Ogłozie, a chwilę później Tarabura strzelił po długim rogu i bramkarz wyciągnął się jak długi i wybił piłkę na róg. Wynik ustalił Ogłoza, który na raty strzelił 3. bramkę. W ostatnich 5 minutach Warta przycisnęła i po strzale jednego z zawodników piłka trafiła na linii bramkowej innego zawodnika gości.
Na pewno cieszy fakt, że podopieczni Dariusza Czecha w trzecim meczu nie stracili bramki. Cieszy zaangażowanie i walka od początku do końca oraz konsekwentne wykonywanie zadań taktycznych. Przed zespołem mecz z Górnikiem Jaworzno, głównym pretendentem do awansu.