Górnik Jaworzno  1-0  Grunwald Ruda Śląska  (1-0)

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, A.Bartoszek, M.Kowalczyk, P.Majchrzyk - D.Ogłoza, P.Szulik
oraz A.Gosz, M.Tarabura
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Marian GOSZ

Po 3 zwycięstwach z rzędu podopieczni Dariusza Czecha doznali pierwszej, minimalnej porażki 0-1. Jedyna bramka meczu padła w 15. minucie po błędzie w ustawieniu, a właściwie przez niewykonanie zadania taktycznego - zabrakło pressingu i strzał zza pola karnego znalazł drogę do siatki. Przy wyniku 0-0 halembianie mieli trzy świetne sytuacje. Najpierw Majchrzyk nie ruszył do piłki dośrodkowanej na 5. metr, następnie Ogłoza nie doszedł do podania od Szulika, które było minimalnie za mocne, a z kolei strzał Tarabury, po dośrodkowaniu Zdebla, obronił bramkarz.
W drugiej połowie tempo gry z obu stron jeszcze się zwiększyło. Zarówno gospodarze, jak i goście, mieli po kilka sytuacji bramkowych. W końcówce meczu "Zieloni" zagrali na trzech napastników i jedna z akcji mogła przynieść efekt. W sytuacji "3 na 1" Gosz zamiast dograć do Szulika lub Ogłozy strzelił na bramkę, ale niecelnie.
W sobotę nie udało się wygrać, ale przeciwnik to bardzo dobra drużyna i z pewnością niejeden mecz jeszcze wygra. Także porażka 0-1 ujmy nie przynosi, w dodatku po takiej walce i dobrej grze, jaką pokazali zawodnicy z Halemby. Po meczu obaj trenerzy i sędzia jednogłośnie stwierdzili, że takie mecze ogląda się z przyjemnością.

Dodał: Leszek 13.09.2015 (Sunday) 23:05