Grunwald Ruda Śl.  1-1  Gwiazda Ruda Śl.  (0-0)

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, A.Bartoszek M.Kowalczyk, P.Majchrzyk - D.Ogłoza, A.Gosz
oraz M.Brachmański, R.Ochnio, P.Szulik, M.Tarabura
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

Derbowe starcie dwóch czołowych drużyn III ligi wojewódzkiej zakończyło się sprawiedliwym remisem 1-1. Jak przystało na derby, mecz był bardzo zacięty, oglądaliśmy dużo walki o piłkę w środkowej strefie i akcji pod jedną, jak i drugą bramką.
Zawodnicy Grunwaldu mogli jako pierwsi objąć prowadzenie. Po dobrze wykonanym rzucie różnym i zamieszaniu w polu karnym gości do piłki doszedł Aruczan, ale jego strzał trafił w spojenie. Po kolejnym rogu znów zabrakło dobrego wykończenia. "Zieloni" mieli jeszcze kilka sytuacji z akcji, ale obrońcy Gwiazdy skutecznie wybijali piłkę do przodu. Goście również mieli dwa rzuty różne, jednak udawało się przerwać dośrodkowania, a akcje Gwiazdy również były w odpowiem momencie blokowane.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Pierwsi gola strzelili goście po rzucie różnym. Najwyżej wyskoczył zawodnik Gwiazdy i głową strzelił w długi róg bramki. Po stracie gola nasi chłopcy nie załamali się i ruszyli do ataku, czego efektem był gol strzelony klika minut później. Akcję rozpoczął Majchrzyk, dośrodkował w pole karne, obrońcy Gwiazdy wybili ją na 20. metr prosto przed nadbiegającego Ochnię, który ładnym strzałem pokonał bramkarza gości. Był to pierwszy gol w barwach Grunwaldu tego zawodnika, który jest wychowankiem i byłym kapitanem Gwiazdy, a do Grunwaldu trafił w tej rundzie z Górnika Zabrze. Obie drużyny miały jeszcze kilka groźnych sytuacji, ale nic więcej już nie wpadło. Najgroźniejsza była ze strony gości, gdzie sam na sam z Kurpasem znalazł się Miarka, ale nasz bramkarz wyszedł obronną ręką z tej sytuacji.
Po meczu wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wynik nie krzywdzi żadnej ze stron, a mecz stał na dobrym poziomie. Dziękujemy zawodnikom obu drużyn za sportowa postawę.

Dodał: Leszek 27.09.2015 (Sunday) 16:27